Niech Maryja otacza nas swoim płaszczem

- Niech Maryja otacza nas swoim płaszczem - powiedział Benedykt XVI zwracając się do pielgrzymów z Polski, którzy uczestniczyli (17 lipca) w modlitwie „Anioł Pański” w Castel Gandolfo. Papież zaapelował też o pomoc dla Somalii.

Gdy tylko papież rozpoczął pozdrowienia skierowane do Polaków obecni w Castel Gandolfo pielgrzymi zaczęli śpiewać piosenkę „Oto jest dzień”.

Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” Benedykt XVI zaapelował o pomoc dla Somalii, dotkniętej katastrofą humanitarną. Benedykt XVI podkreślił, że z niepokojem śledzi informacje z tej części Afryki. Jak zauważył, wiele osób ucieka przed straszliwym głodem, w poszukiwaniu pożywienia i pomocy. Papież prosił, by tej cierpiącej ludności nie zabrakło naszej solidarności i konkretnego wsparcia ze strony wszystkich ludzi dobrej woli.

„Pragnę, aby wzrosła międzynarodowa mobilizacja, aby jak najszybciej wysłać pomoc tym naszym braciom i siostrom, już ciężko doświadczonym, wśród których jest tak wiele dzieci. Niech tej cierpiącej ludności nie zabraknie naszej solidarności i konkretnego wsparcia ze strony wszystkich ludzi dobrej woli.” - powiedział papież.Warto dodać, że w odpowiedzi na apel Caritas Internationalis, Caritas Polska przeznaczyła 30 tys. euro na pomoc doraźną mieszkańcom Afryki. Organizacja zaapelowała także do wiernych w Polsce o pomoc poszkodowanym we Wschodniej Afryce.

 

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.