Watykan: tłumy na spotkaniach z papieżem

Prawie 2 mln 400 tys. osób spotkało się z Benedyktem XVI na na audiencjach, liturgiach i modlitwie Anioł Pański w 2012 r.

Ponad 20 mln pielgrzymów spotkało się z Benedyktem XVI w Watykanie i jego letniej rezydencji w Castel Gandolfo od chwili jego wyboru na Stolicę Piotrową w 2005 r. Tylko w 2012 roku na audiencjach, liturgiach i modlitwie Anioł Pański było prawie 2 mln 400 tys. ludzi (2.351.200) z różnych kontynentów. Rekordowy był udział w wiernych w 43 audiencjach środowych, na które przybyło prawie 450 tys. osób. Niemal trzy razy tyle (1.256.000) uczestniczyło w południowej modlitwie maryjnej z Papieżem.

Watykańskie statystyki są tylko szacunkowe, bo tak naprawdę niemożliwe jest policzenie wszystkich przybywających na spotkania z Ojcem Świętym, choćby dlatego, że na modlitwę Anioł Pański nie ma wejściówek. Jednak mimo wszystko dane potwierdzają fakt, że modlitwa z Benedyktem XVI cieszy się wciąż niesłabnącym zainteresowaniem milionów pielgrzymów z całego świata.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.