Diecezja pelplińska

1 maja wierni diecezji pelplińskiej zjednoczą się duchowo z Rzymem. O 8.30 w bazylice katedralnej bp Jan Bernard Szlaga odprawi Mszę świętą dziękczynną za dar beatyfikacji papieża Polaka. Podczas Eucharystii zostanie poświęcony obraz nowego błogosławionego. Po Mszy zaś pobłogosławiona będzie pamiątkowa tablica, która zawiśnie na domu biskupim.

W bazylice katedralnej od tej pory można też będzie oglądać wystawę autorstwa Tadeusza Zagoździńskiego pt. „Błogosławiony Jan Paweł II na nowo odczytany”.

Na 13.30 do Pelplina ma dotrzeć pielgrzymka motocyklistów

Następnie uroczystości przeniosą się na Górę Jana Pawła II. O 18.00 Wystąpi tam parafii katedralnej w Pelplinie, potem zespół muzyczny ze Starogardu Gdańskiego. Na koniec zagra zespół „Prolog”, który tworzą klerycy WSD w Pelplinie. Na Górze Jana Pawła II około 19.00 zostaną wypuszczone gołębie.

O 20.00 nastąpi wspólne przejście do katedry z kopią figury Matki Bożej Piaseckiej w towarzystwie pelplińskiej orkiestry i motocyklistów, którzy z pochodniami poprowadzą procesję.

Pół godziny później w bazylice katedralnej rozpocznie się wieczór modlitwy, muzyki i poezji. Wystąpią Parati semper” – chór ze Świecia, Marcin Chudziński – solista, laureat programu „Szansa na sukces”, Agata Sowa – solistka, Anna Czerwińska-Rydel – pisarka i redaktor naczelny „Małego Pielgrzyma”, Paweł Rydel – pianista, Akademia Muzyczna w Gdańsku, Violetta Seremak-Jankowska – aktorka, Zbigniew Jankowski – aktor, Adalbertus” – chór parafii św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim, chór klerycki WSD w Pelplinie, „Familia HP” – zespół muzyczny ze Starogardu Gdańskiego. Podczas tego koncertu zostanie zaprezentowana specjalna pieśń dziękczynna przygotowana z okazji beatyfikacji Jana Pawła II

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.