Beatyfikacja Jana Pawła II była największym wydarzeniem kościelnym ubiegłego roku, dlatego stała się okazją, by po raz pierwszy, eksperymentalnie zarejestrować ją w technice 3D, czyli obrazu trójwymiarowego
Mówił o tym dyrektor watykańskiego ośrodka telewizyjnego w czasie prezentacji filmu pt. "Gigant" w siedzibie włoskiego radia i telewizji RAI. Ten 22-minutowy zapis opowiada o beatyfikacji polskiego Papieża, a przygotowała go telewizja włoska wykorzystując materiały nakręcone przez ekipę watykańską.
Ks. Federico Lombardi SJ zauważył, że po raz pierwszy w technice trójwymiarowej 3D, a nie tylko wysokiej rozdzielczości HD, zarejestrowano wydarzenie watykańskie z udziałem Papieża. Jest to – podkreślił watykański rzecznik – wybór strategiczny i obowiązkowy. Odnosząc się do kolejnych rejestracji liturgii watykańskich, zauważył on, że konieczna jest jeszcze pewna refleksja nad tego typu przekazem z wydarzeń religijnych, by umożliwić widzom duchowy udział w takich transmisjach. W jego przekonaniu niezbędna jest tu roztropność, by uniknąć ryzyka fascynacji nowymi technologiami, banalizując przy tym przekaz duchowy. Z tego też względu nie przewiduje się jeszcze transmisji Mszy papieskich w formacie trójwymiarowej telewizji – zaznaczył ks. Lombardi.
Dotychczasowego proboszcza w Białym Borze i kustosza tamtejszego sanktuarium.
„Błogosławiony, kto nie stracił nadziei” to temat V Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych.
Od początku pontyfikatu papieża z USA notuje się stały napływ korespondencji do niego.
Gotowość do przyjęcia w Watykanie przedstawicieli Rosji i Ukrainy na potrzeby negocjacji.
Leon XIV przyjął na audiencji w Castel Gandolfo prezydenta Ukrainy.
Papież podczas Eucharystii w ekologicznej farmie w Castel Gandolfo.
Papież Leon XIV kieruje słowa, które poruszają sumienia i budzą nadzieję.
Władze rodzinnej miejscowości Leona XIV zamierzają kupić dom, w którym spędził dzieciństwo.
Impuls do realizacji projektu pochodził od Żandarmerii Watykańskiej.