Gdzie zaparkować?

Z okazji uroczystości beatyfikacji Jana Pawła II przewidzianej w Rzymie począwszy od 30 kwietnia do 2 maja, Comune di Roma udostępnia różne obszary parkingowe dla spodziewanych licznych autokarów.

Zgodnie z dyspozycjami administracji gminnej, wszystkie autokary mają obowiązek posiadania zezwolenia Bus Turistici typu „G” Grandi Eventi (Ważne Uroczystości), które zezwala przy szczególnych okazjach na poruszanie się w strefie ZTL2 (pomiędzy Mura Aureliane a Wielką Obwodnicą GRA) oraz postój w wydzielonych strefach.

Koszt zezwolenia typu „G” to 24 euro, zarówno poprzez rezerwację on-line na: www.agenziamobilita.roma.it, jak i za pośrednictwem jednego z wielu checz-point rzymskich Servizi per la Mobilità.

Informujemy, że niestety zezwolenie „G” nie umożliwia przejazdu na przejściach elektronicznych, co grozi otrzymaniem sankcji administracyjnej.

Zapraszamy pielgrzymów z Polski do szybkiego rezerwowania zezwolenia „G”, wybierając obszar postoju „Stadio Olimpico” (Stadion Olimpijski), skąd będzie możliwe dojście pieszo w kilkadziesiąt minut do Placu św. Piotra.

Uwaga: do parkingu „Stadio Olimpico” należy dojechać przed godziną 03:00 dnia 1 maja oraz opuścić parking przed wieczorem dnia 1 maja.

W sprawie informacji można dzwonić do Agenzia per la Mobilità na numer: +39 06/57003 czynny codziennie przez 24h.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama