Papieska pielgrzymka to zaszczyt

Papieska wizyta to wielki zaszczyt dla naszego kraju – powiedział premier Wielkiej Brytanii, David Cameron. W specjalnym przesłaniu video, zamieszczonym na oficjalnej stronie Kancelarii Premiera, brytyjski polityk podkreślił, że jest to wizyta niezmiernie ważna i historyczna.

„Będą to wyjątkowe cztery dni. Nie tylko dla 6 milionów katolików, ale również dla wielu wierzących ludzi w Wielkiej Brytanii i kolejnych milionów obserwujących wizytę na całym świecie” – stwierdził Cameron.

Brytyjski premier podkreślił, że pielgrzymka Benedykta XVI to wyjątkowa okazja, by uczcić wkład wszystkich wspólnot religijnych w społeczeństwo, a także podkreślić ich rolę w budowaniu społeczeństwa większego i silniejszego.

„Społeczeństwo to powinno być oparte na więcej niż materializmie, powinno być oparte na wspólnych wartościach i pracy dla dobra wspólnego” – powiedział szef rządu. Dodał, że „wspólnota i solidarność, które nas jednoczą, nie są tylko wartościami chrześcijańskimi, ale również brytyjskimi, wartościami, którymi dzielimy się w całym społeczeństwie, pośród ludzi każdego wyznania i niewierzących”.

„Oczywiście nie każdy zgadza się ze wszystkim co głosi papież” – zauważył Cameron. Jednak jego zdaniem, „nie powinno to nas powstrzymywać przed zrozumieniem, iż papież przynosi przesłanie, które może nas sprowokować do stawiania pytań dotyczących naszego społeczeństwa i tego, jak wzajemnie się do siebie odnosimy”.

Brytyjski premier podkreślił także, iż Stolica Apostolska, mając ogromny wpływ na cały świat, może być partnerem dla Wielkiej Brytanii. Wśród wspólnych celów polityk wymienił: walkę z głodem i chorobami, zmianami klimatu oraz promowanie dialogu międzyreligijnego i pracę dla pokoju na całym świecie.

„Witając papieską delegację zwiększmy nasze wysiłki dla dobra wspólnego w Wielkiej Brytanii jak i dla naszych partnerów międzynarodowych” – zakończył swoje przesłanie Cameron.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.