Rozważanie Benedykta XVI przed modlitwą Regina coeli w sanktuarium Matki Bożej Ta'Pinu 18 kwietnia 2010 roku.
Drodzy Bracia i Siostry w Chrystusie!
Kiedy składamy dzięki, kiedy mamy szczególne intencje modlitewne i kiedy poszukujemy ochrony w Niebie dla naszych bliskich, zazwyczaj zwracamy się do Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła i naszej Matki. Jestem świadom szczególnej pobożności maryjnej mieszkańców Malty, wyrażonej z wielką żarliwością do Matki Bożej z Ta ' Pinu i cieszę się, że mogę modlić się przed jej obrazem, specjalnie sprowadzonym z tej okazji z Gozo. Jest mi niezmiernie miło, że mogę Jej ofiarować Złotą Różę, jako znak naszej wspólnej synowskiej miłości do Matki Bożej. Proszę was zwłaszcza, abyście się do niej modlili jako do Królowej Rodzin, tytułu jaki dodał do Litanii Loretańskiej mój umiłowany poprzednik, Papież Jan Paweł II, który był na tym wybrzeżu więcej niż jeden raz. Przekazując konkretną pamiątkę mego pobytu, dziękuję za wszystko, co od Was otrzymałem w zamian, w szczególności za serdeczność waszej pobożności oraz wsparcie waszych modlitw dla mojej posługi jako Następcy Piotra.
Zwracamy się teraz w modlitwie do Maryi, Matki Kościoła i Królowej Nieba, radując się ze zmartwychwstania Tego, którego nosiła w łonie.
Regina Caeli, Laetare ...
Po modlitwie Regina Caeli:
(po włosku) Z radością pozdrawiam wszystkich pielgrzymów języka włoskiego, obecnych tutaj z tej z tej doskonałej okazji, zwłaszcza tych którzy przybyli z Lampedusy i Linosy! Dziękuję, że przybyliście, by uczestniczyć w chwilach celebracji i modlitwy z braćmi i siostrami Maltańczykami. Niech Apostoł Paweł, którego rocznicę obecności na tej wyspie wspominamy będzie dla was wzorem mocnej i odważnej wiary w obliczu przeciwności.
Z radości przyzywam Bożego Błogosławieństwa dla was i dla waszych bliskich w domu na dobry i święty okres Wielkanocny.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.
Pieniądze zostały przekazane przez jałmużnika papieskiego kard. Konrada Krajewskiego.