Złota róża dla Matki Bożej

Na zakończenie uroczystej Mszy św. we Florianie na Malcie 18 kwietnia Benedykt XVI ofiarował Matce Bożej z Ta ' Pinu Złotą Różę jako „znak naszej wspólnej synowskiej miłości do Matki Bożej”.

„Jestem świadom szczególnej pobożności maryjnej mieszkańców Malty, wyrażonej z wielką żarliwością do Matki Bożej z Ta 'Pinu i cieszę się, że mogę modlić się przed jej obrazem, specjalnie sprowadzonym z tej okazji z Gozo” – powiedział papież w krótkim przemówieniu przed modlitwą Regina Caeli.

„Proszę was zwłaszcza, abyście się do niej modlili jako do Królowej Rodzin, tytułu jaki dodał do Litanii Loretańskiej mój umiłowany poprzednik, Papież Jan Paweł II, który był na tym wybrzeżu więcej niż jeden raz” – przypomniał Benedykt XVI.

Papież podziękował Maltańczykom za gościnę i poprosił o modlitwę w intencji jego posługi jako Następcy Piotra.

Po modlitwie Regina Caeli papież pozdrowił pielgrzymów języka włoskiego. „Dziękuję, że przybyliście, by uczestniczyć w chwilach celebracji i modlitwy z braćmi i siostrami Maltańczykami. Niech Apostoł Paweł, którego rocznicę obecności na tej wyspie wspominamy będzie dla was wzorem mocnej i odważnej wiary w obliczu przeciwności” – powiedział papież.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg