Przygotowania do spotkania z Benedyktem XVI

Biskupi Portugalii wezwali wiernych, by przygotowali się duchowo na majową pielgrzymkę Benedykta XVI. Rada Stała portugalskiego episkopatu wystosowała komunikat duszpasterski, zachęcając, by "pobyt Ojca Świętego stanowił ziarno, z którego wykiełkują i wyrosną owoce odnowy duchowej, apostolskiej i społecznej".

Dokument podkreśla, że papieską wizytę należy przygotować w perspektywie wiary, budowania jedności kościelnej oraz społeczeństwa bardziej sprawiedliwego i braterskiego. „Benedykt XVI przybywa jako pielgrzym, a portugalski Kościół powinien kroczyć wraz z Następcą Piotra, by na nowo odkryć w chrześcijaństwie doświadczenie mądrości i misji” – piszą biskupi. Wzywają wiernych by stali się odważnymi apostołami, zdolnymi do konkretnego głoszenia Chrystusa we wszystkich dziedzinach życia codziennego. Przypominają, że papież przybywa do wszystkich Portugalczyków oraz imigrantów. „W świecie próbującym narzucić relatywizm i indyferentyzm Kościół może jawić się wiarygodnie jedynie żyjąc nieustannie nawróceniem – stwierdzają portugalscy biskupi.

W przyszłym tygodniu, w dniach 8-10 marca odwiedzi Portugalię odpowiedzialny za liturgie papieskie ks. prałat Guido Marini, by dopracować szczegóły celebracji. Wiadomo już, że Benedykt XVI odprawi w Lizbonie 11 maja o godz. 18.15 Mszę św. na Terreiro do Paço, a w Porto – 14 maja o 10.15 na Avenida dos Aliados. Będzie również przewodniczył Mszy św. w Fatimie w rocznicę objawień Matki Bożej 13 maja o 10.00.

Natomiast 12 maja w Fatimie Ojciec Święty modlić się będzie w kaplicy Objawień (o 17.30), odprawi Nieszpory w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej (o 18.00), a także weźmie udział w odmawianiu różańca i w procesji ze świecami (o 21.30). Mszy św. w sanktuarium przewodniczyć będzie tego dnia kard. Tarcisio Bertone, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama