Papieskie przesłanie dla Portugalii

Celebracje zostaną zorganizowane w portugalskich diecezjach, które Benedykt XVI odwiedzi od 11 do 14 maja. Każda z nich będzie miała określony temat: „Świętość i ewangelizacja” w Lizbonie, „Dzielenie się radością” w Fatimie, „Kościół i misja” w Porto.

W 1982 roku, rok po próbie zamachu, Jan Paweł II odwiedził Fatimę. Powrócił jeszcze w 1991 i 2000 roku – prezentowane zdjęcia pochodzą z tej ostatniej podróży.

W swojej homilii papież powiedział, że w świetle matczynej miłości, możemy zrozumieć całe przesłanie z Fatimy: grzech, decyzja trwania w grzechu i ostatecznie zaprzeczenie Boga są przeszkodami na drodze człowieka do Boga. Prawdziwym grzechem współczesności – powiedział papież – jest eliminowanie Boga ze świata, rozdzielenie ludzkiej aktywności od Boga i Jego odrzucenie.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.