Obejmuję was wszystkich w Chrystusie

Na pamiątkę swego pobytu w Porto Benedykt XVI otrzymał w prezencie od diecezji Porto i tamtejszego uniwersytetu katolickiego t-shirt, który umożliwia monitorowanie rytmu serca oraz gitarę zrobioną z włókien węglowych. Dary te miały na celu ukazanie potencjału technologicznego wyższych uczelni północnej Portugalii.

Papież otrzymał je z rąk młodzieży na balkonie ratusza po Mszy św., jaką odprawił na Avenida dos Aliados. W liturgii uczestniczył prezydent Portugalii Aníbal Cavaco Silva z małżonką Marią, która jako pierwsza przyjęła z rąk Ojca Świętego Komunię św.

Z balkonu ratusza papież, wciąż mający na sobie szaty liturgiczne, wygłosił krótkie przemówienie. Pozdrowił w nim mieszkańców „miasta Maryi” i powierzył ich Jej matczynej opiece. Podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia jego wizyty. Przeprosił też, że jego pobyt w Porto nie mógł być dłuższy. – Pozwólcie więc, że odjeżdżając serdecznie obejmę was wszystkich w Chrystusie, naszej nadziei – powiedział Ojciec Święty, wywołując entuzjazm zgromadzonych.

Benedykt XVI wpisał się także do Złotej Księgi Rady Miejskiej Porto.

Mieszkańcom miasta podziękował za gościnność i entuzjastyczne przyjęcie.

Na międzynarodowym lotnisku Sá Carneiro w Porto pożegnał Benedykta XVI portugalski prezydent Aníbal Cavaco Silva z małżonką Marią. Papież udzielił pasterskiego błogosławieństwa i odleciał do Rzymu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg