Czy papież spotka się z Fidelem Castro?

To spotkanie zależeć będzie od stanu zdrowia Fidela - twierdzią media, powołując się na źródła watykańskie.

Pięć tygodni przed oczekiwaną w napięciu wizytą Benedykta XVI na Kubie od 26 do 28 marca br. media w Ameryce Łacińskiej spekulują na temat ewentualnego spotkania papieża z byłym, wieloletnim komunistycznym przywódcą Kuby, Fidelem Castro.

Tymczasem do wizyty papieża odniósł się krytycznie kubański dysydent Oscar Elias Biset. „Mam nadzieję, że ta wizyta wesprze duchowo naród kubański, jednak z politycznego punktu widzenia jest błędem“ - powiedział w Hawanie w telefonicznej rozmowie z przedstawicielami Kongresu USA. Biset skrytykował sytuację kraju i wskazał, że w minionych latach nie doszło do zasadniczych przemian na Kubie i nie można ich oczekiwać, dokąd władzę w kraju sprawuje brat Fidela Castro, Raul.

Benedykt XVI oczekiwany jest na Kubie w dniach 26-28 marca. W programie wizyty jest stolica kraju, Hawana oraz Santiago de Cuba. Oficjalną okazją wizyty Benedykta XVI są uroczystości 400. rocznicy sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia (Virgen de la Caridad del Cobre) w El Cobre koło Santiago de Cuba. Papież ma tam przybyć w drugim dniu swej wizyty XVI i ofiaruje sanktuarium złotą różę.

Jako pierwszy papież – i jak dotychczas jedyny - komunistyczną Kubę odwiedził w 1998 roku Jan Paweł II.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama