W Muzeum Etnograficznym w Ochli od 31 marca do 15 kwietnia będzie można oglądać kopię Całunu Turyńskiego, pobłogosławioną w 2003 roku przez papieża Jana Pawła II.
Pomysł sprowadzenia kopii Całunu Turyńskiego pojawił się we wrześniu ubiegłego roku. – Płótno, które dotykało Zbawiciela, ma kilkanaście kopii. Jedna z nich będzie u nas. Spotkanie z nią to wyjątkowa okazja na refleksję w okresie paschalnym – wyjaśnia Barbara Łakoma, kurator wystawy.
Zielonogórzanie i mieszkańcy okolicznych miejscowości będą mogli nie tylko obejrzeć wystawę. – Naszym gościem będzie prof. Wojciech Kucewicz z katedry Elektroniki AGH w Krakowie. W wykładzie multimedialnym przedstawi m.in. najnowsze wyniki badań naukowych prowadzonych nad Całunem Turyńskim oraz wiedzę o jego zawikłanych losach – zapowiada Barbara Łakoma.
Spotkania odbędą się 31 marca o godz. 15.00 i 1 kwietnia o godz. 13.00. Chęć uczestniczenia w dodatkowych prezentacjach można zgłaszać pod nr. tel. 68 321 11 93 lub drogą elektroniczną: dz.oswiatowy@muzeumochla.pl
W minioną niedzielę w Muzeum Etnograficznym w Ochli odbył się tradycyjny jarmark wieleński „Kaziuki”. Zwiedzający mogli m.in. wziąć udział w warsztatach zdobienia pisanek techniką batikową i układania palm wileńskich. W trakcie imprezy zostały także otwarte wystawy czasowe: „Sacrum w małej architekturze i rzeźbie” oraz wystawa związana z wielkanocną plastyką obrzędową.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.
Pieniądze zostały przekazane przez jałmużnika papieskiego kard. Konrada Krajewskiego.
Na portalu Vatican News w 53 językach, w tym w języku migowym.
Nowe władze polskiego Episkopatu zostały wybrane w marcu 2024 roku.