Papież napisał modlitwę do książki o Całunie

Całun jest od 19 kwietnia wystawiony do adoracji w katedrze turyńskiej.

Franciszek ułożył własną modlitwę do nowej książki o Całunie Turyńskim. Watykański dziennik „L'Osservatore Romano” podał, iż faksymile tekstu odręcznie napisanej przez papieża modlitwy umieszczono we wstępie dzieła „Droga Krzyżowa od Biblii do Całunu”. Autorem książki, zawierającej rozważania o drodze Chrystusa na krzyż, jest jeden z prywatnych sekretarzy ojca świętego, katolicki teolog koptyjski z Egiptu Yoannis Lahzi Gaid.

Całun Turyński - płótno, w które, według prastarej tradycji, złożono w grobie zdjęte z krzyża ciało Jezusa - jest od 19 kwietnia wystawiony do adoracji w katedrze turyńskiej, po raz pierwszy od pięciu lat. Do Turynu przybędzie 21 czerwca papież, aby modlić się przed całunem. Jego wystawienie potrwa do 24 czerwca.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Autopromocja