Kopię Całunu Turyńskiego wraz z towarzyszącą jej wystawą mogą oglądać wierni od niedzieli w Sanktuarium bł. Jana Pawła II w Krakowie-Łagiewnikach. Otwarcie ekspozycji towarzyszy uroczystościom odpustowym obchodzonym w tej świątyni.
Jak poinformował PAP kustosz sanktuarium ks. Jan Kabziński, krakowskie sanktuarium jest jednym z kilku miejsc na świecie ze stałą ekspozycją Całunu Turyńskiego. Wystawa została zorganizowana z inicjatywy międzynarodowej organizacji "Othonia", która zajmuje się krzewieniem wiedzy o tej relikwii.
Wcześniej wystawa gościła już w kilkunastu ośrodkach kultu religijnego na świecie m.in. we Włoszech, w Stanach Zjednoczonych, w Meksyku, Brazylii, Portugalii oraz w Jerozolimie.
Kopia całunu wraz z towarzyszącą jej wystawą będzie prezentowana w sali ekspozycyjnej Instytutu Jana Pawła II. Dostępna będzie dla pielgrzymów w godzinach otwarcia Sanktuarium.
Ks. Kabziński wyjaśnił, że oprócz kopii Całunu Turyńskiego wierni mogą się zapoznać z historią tej relikwii zaprezentowaną na specjalnych planszach. "Ekspozycja w sposób atrakcyjny i nowoczesny zbliża do poznana prawdy o tej jednej z najcenniejszych chrześcijańskich relikwii" - zaznaczył.
Przechowywany w katedrze w Turynie Całun Turyński to jedna z najbardziej znanych relikwii na świecie. Uchodzi za tkaninę, w którą po ukrzyżowaniu owinięto ciało Chrystusa i co roku oglądają go miliony zwiedzających. Kościół nie zajmuje oficjalnego stanowiska w toczącej się od lat dyskusji na temat autentyczności Całunu Turyńskiego.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.
Mają uwydatnić, że jest to pogrzeb pasterza i ucznia Chrystusa, a nie władcy.
W audiencji uczestniczyła żona prezydenta Ukrainy Ołena Zełenska.
Nazwał to „kwestią sprawiedliwości”, bardziej, aniżeli hojności.