Kraków: Kopia Całunu Turyńskiego w Polsce

Kopię Całunu Turyńskiego wraz z towarzyszącą jej wystawą mogą oglądać wierni od niedzieli w Sanktuarium bł. Jana Pawła II w Krakowie-Łagiewnikach. Otwarcie ekspozycji towarzyszy uroczystościom odpustowym obchodzonym w tej świątyni.

Jak poinformował PAP kustosz sanktuarium ks. Jan Kabziński, krakowskie sanktuarium jest jednym z kilku miejsc na świecie ze stałą ekspozycją Całunu Turyńskiego. Wystawa została zorganizowana z inicjatywy międzynarodowej organizacji "Othonia", która zajmuje się krzewieniem wiedzy o tej relikwii.

Wcześniej wystawa gościła już w kilkunastu ośrodkach kultu religijnego na świecie m.in. we Włoszech, w Stanach Zjednoczonych, w Meksyku, Brazylii, Portugalii oraz w Jerozolimie.

Kopia całunu wraz z towarzyszącą jej wystawą będzie prezentowana w sali ekspozycyjnej Instytutu Jana Pawła II. Dostępna będzie dla pielgrzymów w godzinach otwarcia Sanktuarium.

Ks. Kabziński wyjaśnił, że oprócz kopii Całunu Turyńskiego wierni mogą się zapoznać z historią tej relikwii zaprezentowaną na specjalnych planszach. "Ekspozycja w sposób atrakcyjny i nowoczesny zbliża do poznana prawdy o tej jednej z najcenniejszych chrześcijańskich relikwii" - zaznaczył.

Przechowywany w katedrze w Turynie Całun Turyński to jedna z najbardziej znanych relikwii na świecie. Uchodzi za tkaninę, w którą po ukrzyżowaniu owinięto ciało Chrystusa i co roku oglądają go miliony zwiedzających. Kościół nie zajmuje oficjalnego stanowiska w toczącej się od lat dyskusji na temat autentyczności Całunu Turyńskiego.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama