Polska wersja pierwszej encykliki Ojca Świętego Benedykta XVI zostanie zaprezentowana równocześnie z wersją oryginalną.
Benedykt XVI pragnie, by zaczynająca się za 3 tygodnie olimpiada zimowa umocniła przyjaźń i solidarne porozumienie między narodami. Są one szczególnie konieczne w naszych pełnych napięcia czasach, gdy ludzkość spragniona jest autentycznego pokoju.
Gwardia Szwajcarska obchodzi 500-lecie rozpoczęcia przez pierwszych Szwajcarów służby u boku papieża. Przypadającą dziś rocznicę przypomniał dwa dni temu arcybiskup John Foley przy okazji liturgicznego wspomnienia jednego z patronów tej gwardii - świętego Sebastiana.
Znany włoski pisarz i publicysta katolicki Vittorio Messori zaapelował do Benedykta XVI, by zrezygnował z praw autorskich, którymi objęto wszystkie jego teksty włącznie z katechezami z audiencji generalnych i rozważaniami z modlitwy Anioł Pański.
Jak co roku 21 stycznia, w święto św. Agnieszki, Papież pobłogosławił w Watykanie dwa jagnięta, z których wełny zrobione zostaną paliusze dla nowych arcybiskupów metropolitów.
Pojazd, którym jeździł Jan Paweł II podczas pielgrzymek, ma trafić wiosną lub latem do Krakowa - poinformował ks. Józef Andrzej Nowobilski, dyrektor Muzeum Archidiecezjalnego.
Apel, aby w pierwszą rocznicę śmierci Jana Pawła II, 2 kwietnia b.r. o godz. 21.37, zapalić na wszystkich szczytach gór i pagórków w Polsce ogniska wystosowało rodzinne Koło PTTK "Szarotka" z Andrychowa wraz z Grupą Modlitewną z Gronia Jana Pawła II.
Były prezydent ponad dwie godziny zeznawał w procesie beatyfikacyjnym papieża Jana Pawła II - donosi Rzeczpospolita.
Pod pewnymi względami łatwiej jest czuwać nad bezpieczeństwem Benedykta XVI niż Jana Pawła II. Taką opinię wyraził dowódca Gwardii Szwajcarskiej pułkownik Elmar Maeder.
Przygotowani, odważni i bez ambicji - tacy zdaniem Benedykta XVI powinni być księża.
Jest ich tylko stu, ale dzięki barwnym, renesansowym mundurom, świetnie wypadającym na zdjęciach i w telewizji, dla milionów ludzi pozostają symbolem Watykanu - Gwardia Szwajcarska.
Doroczne wizyty fińskiej delegacji ekumenicznej u papieża są wyrazem bliskich kontaktów i owocnego dialogu ekumenicznego, stanowiąc okazję do dalszych postępów na tej drodze oraz do pogłębienia ekumenizmu duchowego.
Ekumenizm i zapowiedź ogłoszenia pierwszej encykliki były głównymi tematami katechezy Benedykta XVI podczas audiencji ogólnej 18 stycznia w Auli Pawła VI w Watykanie.
Beatyfikacja Jana Pawła II będzie mieć także finansowy wymiar. Polskę czeka wysyp wniosków o nadanie jego imienia ulicom i obiektom publicznym - niepokoi się Życie Warszawy.
"Jan Paweł II: Przyjaciel całej ludzkości" - to tytuł 30-minutowego filmu animowanego, którego światowa prapremiera odbędzie się 2 kwietnia, w pierwszą rocznicę śmierci Papieża Polaka.
50 tys. zł przekaże fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia ośrodkowi naukowemu, który zaproponuje najlepszy sposób na podsumowanie tego, jak chorobę, śmierć i ostatnią drogę Jana Pawła II komentowały media.
Wizyta skoncentruje się na kilku miejscach. Mało będzie dużych spotkań publicznych, ale będą one dobrze przygotowane - tak pielgrzymke Benedykta XVI do Polski zapowiada w wywiadzie dla rzeczpospolitej ks. Andrzej Koprowski.
Benedykt XVI nieoczekiwanie sam zapowiedział, że jego pierwsza encyklika zostanie ogłoszona 25 stycznia.
Izraelskie media szeroko i życzliwie informowały o spotkaniu w Watykanie papieża Benedykta XVI z głównym rabinem Rzymu, Riccardo Di Segnim.
Około siedem i pół miliona złotych zebrano w październiku zeszłego roku podczas obchodów V Dnia Papieskiego na stypendia dla ubogiej młodzieży z małych miast i wsi - poinformował na konferencji prasowej w Warszawie przewodniczący Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia abp Tadeusz Gocłowski.