Abp Gądecki: Papież w Auschwitz ukaże kondycję człowieka, który zlekceważył Boga

Przewodniczący Komitetu Episkopatu Polski do Dialogu z Judaizmem abp Stanisław Gądecki uważa, że najważniejszym celem wizyty niemieckiego Papieża w byłym hitlerowskim obozie w Auschwitz jest ukazanie "kondycji człowieka, który zlekceważył Boga", a nie zajmowanie stanowiska w sprawie krzywdzących oskarżeń, iż to rzekomo Polacy stworzyli obóz.

Po wizycie Ojca Świętego w Auschwitz spodziewamy się nie tyle zdejmowania czy narzucania winy tylko głębszego zastanowienia się nad kondycją człowieka bez Boga" - odparł metropolita na pytanie KAI, czy wizyta Benedykta XVI w byłym niemieckim obozie może pomóc w obaleniu krzywdzącego stereotypu, że był to "polski obóz śmierci", co sugeruje często światowa prasa.

"W odniesieniu do masowego ludobójstwa popełnionego w Auschwitz najważniejsze jest ukazanie, co dzieje się z człowiekiem, który zlekceważy Boga i chce zająć Jego miejsce oraz jakie ma to konsekwencje dla bytowania innych ludzi. To jest ważniejsze, aniżeli to, co będą inni o nas sądzili albo czego nie będą sądzili" - dodał abp Gądecki.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg