Cała Polska przyjedzie na Błonia

Ponad milion osób może modlić się na mszy, którą Benedykt XVI odprawi 28 maja w Krakowie - informuje Rzeczpospolita.

Będzie to największe spotkanie papieża z wiernymi podczas pielgrzymki. - Zainteresowanie spotkaniem jest ogromne, i to nie tylko w Krakowie i archidiecezji. Mamy już ponad pół miliona zgłoszeń z innych diecezji. Wciąż napływają kolejne - mówi "Rz" biskup Józef Guzdek, przewodniczący komitetu organizacyjnego papieskiej wizyty w Krakowie.

Krakowska kuria nie będzie przyjmować indywidualnych zgłoszeń na spotkanie z papieżem. Wejściówki - zaproszenia na Błonia, można zamawiać i odbierać tylko za pośrednictwem diecezji i parafii. - Kilka dni temu ruszył druk miliona stu tysięcy zaproszeń. W przyszłym tygodniu zaczniemy je przekazywać do diecezji i parafii - informuje ks. Andrzej Nowobilski, dyrektor Muzeum Archidiecezjalnego w Krakowie.

Benedykt XVI nie tylko odprawi na Błoniach niedzielną mszę, ale spotka się z młodzieżą w sobotę wieczorem 27 maja. Kuria przyjęła już 200 tys. zamówień na wejściówki na to spotkanie.

Wkrótce na Błoniach rozpocznie się budowa wielkiego ołtarza - ze stali i drewna. Będzie miał on trzy poziomy. Na platformie o wysokości 2,5 metra zasiądzie 250 koncelebransów, metr wyżej będzie ołtarz z amboną, papieski tron stanie na wysokości czterech metrów. Na ołtarzu umieszczony będzie słynący łaskami obraz Jezusa Miłosiernego z Łagiewnik.

Tradycyjnie wierni wybiorą się na ul. Franciszkańską przed Dom Arcybiskupów Krakowskich, w którym zamieszka Benedykt XVI. Wszyscy mają nadzieję, że tak jak Jan Paweł II pojawi się wieczorem w słynnym papieskim oknie.

Inne spotkania z papieżem w Małopolsce mają być bardziej kameralne. W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach Ojciec Święty spotka się z około 800 chorymi i niepełnosprawnymi oraz ich opiekunami.

Na rynku w Wadowicach, które 27 maja odwiedzi Benedykt XVI, zmieści się ok. 25 tysięcy osób.

Około 10 tysięcy pomieszczą sektory w sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej - rezerwacje wejściówek przyjmuje już klasztor Bernardynów. Tylko około pięciuset osób, w tym byli więźniowie i przedstawiciele różnych wyznań będzie mogło towarzyszyć Benedyktowi XVI w prywatnej wizycie w dawnym hitlerowskim obozie zagłady Auschwitz-Birkenau.

Ceremonia pożegnania papieża odbędzie się na lotnisku w podkrakowskich Balicach w niedzielę 28 maja. - Przygotowujemy sektor dla wiernych, który pomieści jednak nie więcej jak pięć tysięcy osób - mówi Paweł Jastrzębski, członek zarządu Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg