Oficjalnym hymnem Ogólnopolskiego Spotkania Młodych z Benedyktem XVI jest pieśń "Nie lękajcie się" - poinformowali KAI organizatorzy tego spotkania. Autorem słów i melodii hymnu jest młody kompozytor krakowski Piotr Pałka. Polska młodzież spotka się z papieżem Benedyktem XVI na krakowskich Błoniach 27 maja.
Hymn "Nie lękajcie się" został napisany specjalnie na majowe spotkanie młodzieży z Ojcem Świętym. - Tytuł hymnu nawiązuje do wezwania Jana Pawła II "Nie lękajcie się". Pieśń porusza także dwa kluczowe tematy: encyklikę papieża Benedykta XVI "Bóg jest Miłością" oraz hasło jego pielgrzymki do Polski "Trwajcie mocni w wierze" - powiedział KAI ks. Robert Tyrała, przewodniczący Komisji Muzyki Kościelnej w archidiecezji krakowskiej. Pieśń ma być przesłaniem dla wszystkich młodych, którzy przyjadą do Krakowa, żeby spotkać się z papieżem.
- To będzie śpiew całej młodej Polski w Krakowie - podkreślił twórca hymnu Piotr Pałka. Jego zdaniem, w tym śpiewie zawarta jest prośba młodzieży o pomoc w wytrwaniu w wierze. Odwołuje się też ona do Miłosierdzia Bożego. W tekście hymnu znajdują się odniesienia do najważniejszych symboli spotkania młodych Polaków z Benedyktem XVI: ognia i skały. - Ogień miłosierdzia Jan Paweł II pokazał jako źródło, z którego młodzi mają czerpać w życiu. A skała to symbol Ojca Świętego, z którym się spotykamy. Będziemy do niego się zwracać, będziemy na niego patrzeć, bo on jest naszym pasterzem, który prowadzi nas do Ojca - tłumaczy Pałka.
Podczas Ogólnopolskiego Spotkania Młodych z papieżem Benedyktem XVI na krakowskich Błoniach zaśpiewa schola złożona z ponad 400 młodych krakowian z towarzyszeniem 50-osobowej orkiestry. Na Błoniach zabrzmi nie tylko hymn "Nie lękajcie się", ale także inne śpiewy, znane z wcześniejszych spotkań młodzieży z Janem Pawłem II: "Polska wita Cię", "Niech nas ogarnie łaska Panie Twa", "Wszystko Tobie oddać pragnę" i inne. - Są to śpiewy, które opowiadają o tym, czym żyjemy na co dzień, o naszej relacji z Panem Bogiem. One składają się na niepowtarzalną atmosferę spotkań polskiej młodzieży z papieżem - opowiada Pałka, który jest także dyrygentem papieskiej scholi. Wśród nowych kompozycji jest utwór "Szukałem was", nawiązujący do ostatnich słów skierowanych przez papieża Jana Pawła II do młodzieży. - Jestem przekonany, że papież Benedykt XVI będzie mógł zobaczyć młody Kościół polski i usłyszeć, jak młodzi Polacy potrafią pięknie śpiewać i pięknie się modlić - podkreślił Pałka. - Pokażemy mu, że ten Kościół naprawdę żyje! - zapewnił. .
Piotr Pałka jest przedstawicielem młodego pokolenia krakowskich twórców związanych szczególnie z muzyką religijną. Jest kompozytorem, dyrygentem oraz śpiewakiem. W 1998 roku został laureatem VII Ogólnopolskiego Konkursu Dyrygentów Chóralnych w Poznaniu, gdzie zdobył II miejsce oraz dwie nagrody specjalne: za najlepsze kształtowanie wokalne śpiewu zespołowego i za najlepszą metodę pracy z chórem. Od tego czasu prowadził wiele zespołów i chórów, m.in. Muzyki Żydowskiej, Seminaryjny Zgromadzenia Księży Misjonarzy i Michalitów, Zespołu Pieśni i Tańca "Krakowiacy" oraz Scholę Braci Mniejszych Kapucynów. W 1999 roku dyrygował Chórem Papieskim, występującym podczas spotkania z Ojcem Świętym na Błoniach. W tym samym roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie i założył działający obecnie przy bazylice oo. Franciszkanów chór Voce Angeli. Pałka kierował także scholą papieską na krakowskich Błoniach w 2002 roku oraz chórem, który śpiewał na Błoniach 7 kwietnia 2005 roku, w przeddzień pogrzebu Jana Pawła II. W październiku 2005 roku odbyła się premiera "Tryptyku rzymskiego" - kompozycji do poematu Jana Pawła II, składającej się z 18 utworów wokalno - instrumentalnych, rozpisanych na solistę, chór i orkiestrę.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.
Mają uwydatnić, że jest to pogrzeb pasterza i ucznia Chrystusa, a nie władcy.
W audiencji uczestniczyła żona prezydenta Ukrainy Ołena Zełenska.
Nazwał to „kwestią sprawiedliwości”, bardziej, aniżeli hojności.