Franciszek napisze encyklikę o gender?

Kardynał Eijk ma propozycję dla papieża.

Rozpowszechnianie się teorii gender wprowadza w błąd tak wielu katolików, że potrzebne jest sprostowanie jej błędów w wysokiej rangi dokumencie kościelnym. Opinię taką wyraził holenderski kardynał Willem Eijk. Według niego mogłaby to być papieska encyklika, poświęcona tylko tej kwestii.

Metropolita Utrechtu zauważył, że nawet katoliccy rodzice zaczynają godzić się z tym, że ich dzieci same „wybierają” swoją płeć, niezależnie od płci biologicznej. Dlatego obowiązkiem Kościoła jest przypomnienie im o prawdzie nt. ludzkiego ciała.

Przyznał jednocześnie, że zarówno poprzedni papież Benedykt XVI, jak i obecny Franciszek zabierali głos w tej sprawie, wskazując, że teoria gender zakorzeniła się w zachodnich społeczeństwach. Niedawno Ojciec Święty stwierdził wręcz, że indoktrynacja teorią gender jest częścią światowej wojny z rodziną.

Kardynał przestrzegł, że z gender może stać się tak jak z eutanazją czy ze wspomaganym samobójstwem. Kiedy ludzie zaczynali o nich dyskutować, nie mieli co do nich pewności, a dziś wielu tak się do nich przyzwyczaiło, że takie praktyki stały się niemal czymś zwyczajnym.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| GENDER, PŁEĆ

 • Cudzoziemka
  08.11.2016 20:52
  Jako obywatelka (rowniez) Holandii bardzo sie ciesze, ze holenderski prymas zabral (nie po raz pierwszy) glos w sprawie indoktrynacji ideologia gender (znakomita wiekszosc Holendrow zupelnie nie wie, co to jest i nie ma pojecia o niezwykle tu natezonej, nachalnej manipulacji i praniu mozgow, ale uwaza sie, a jakze, za wielbicieli wolnosci!) i poddal propozycje powstania papieskiej encykliki na ten temat. Baaardzo by sie taka przydala...
 • mihihi
  08.11.2016 23:54
  Kolejny dokument z cyklu "jestem za a nawet przeciw"?
 • Barney
  09.11.2016 10:04
  Przydać, na pewno by się przydała, z tym że papa Francesco najprawdopodobniej tę prośbę zupełnie zignoruje (ma świetne doświadczenie w zakresie zbywania milczeniem jakichkolwiek obaw/sugestii/próśb ze strony katolików, którzy nie traktują swojego wyznania jako kwiatek do korzucha).

  A nawet jak nie zignoruje - to znając jego dorobek "pisarski", będzie to potwornie dwuznaczne i pełne "współczucia dla ludzi, którym zawsze należy okazywać zrozumienie" (co zostanie zinterpretowane w wiadomy sposób).
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.