Krzyż od młodych Kolumbijczyków dla papieża

Drewniany krzyż podpisany przez ponad 10 tys. Kolumbijczyków Papież pobłogosławi podczas Światowych Dni Młodzieży w Rio.

Franciszek przyjął tę propozycję po otrzymaniu listu od kolumbijskiej koordynatorki międzynarodowego ruchu młodzieżowego „Życie”.

Abp Octavio Ruiz Arenas, sekretarz Papieskiej Rady ds. Popierania Nowej Ewangelizacji, przekazał Ojcu Świętemu list od młodzieży. Pismo do Franciszka zawiera zdjęcia młodych Kolumbijczyków z krzyżem oraz odpowiedzi na pytanie, dlaczego pragną oni przywieźć ten krucyfiks do Brazylii. Maria Isabel Magana w liście do Papieża napisała, że „młode pokolenie zostało zainspirowanie postawą kolumbijskiej świętej, Matki Laury Montoya. Autorka projektu dodaje, że „młodzież pragnęła, aby każdy podpis złożony na krzyżu symbolizował wyznanie wiary”. Krzyż, który zostanie podarowany Franciszkowi, jest podzielony na kawałki. Kolumbijska młodzież planuje postawić go podczas każdego z głównych wydarzeń Spotkania Młodych, aby pielgrzymi z całego świata mogli również złożyć na nim swój podpis.
 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama