Szczecin pomaszeruje za Życiem!

Już po raz jedenasty ulicami Szczecina przejdzie Marsz dla Życia.

Dzięki niezwykle licznie zaangażowanej młodzieży, mieszkańców miasta oraz wielu wspólnot, jest to największa tego typu manifestacja w naszym kraju, co więcej - w Europie. Wyruszy on 14 kwietnia o godz. 15.00 z Jasnych Błoni do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie zostanie odprawiona uroczysta Msza św. W jej trakcie wierni będą mogli podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

Hasło przewodnie tegorocznego marszu: „Nie bądź cicho!” nawiązuje do odważnego reagowania w sytuacjach, gdy mamy do czynienia z działaniami godzącymi w ludzkie życie od poczęcia do naturalnej śmierci oraz do jasnego stawania w obronie prawdy o ludzkim życiu i jego godności. Bez strachu, wątpliwości i zaciemniania znaczeń.

Nie bądź cicho – reaguj, gdy wiesz, że ktoś myśli, bądź namawia do aborcji… gdy sprzedawane są środki wczesnoporonne… gdy propagowane jest in vitro… gdy pochwalana jest eutanazja… gdy zacierane są granice prawdy o człowieku… gdy...

Organizatorzy: Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział w Szczecinie, Rada Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

Bractwo Małych Stópek HAPPENING - NIE BĄDŹ CICHO! 2013

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg