Zbliża się rzymski Tydzień dla Życia – w tym wielotysięczny Marsz.
Od dnia kanonizacji Jana Pawła II, czyli 27 kwietnia, rozpocznie się w Rzymie Tydzień dla Życia. Ma on pogłębić wrażliwość włoskiego społeczeństwa na wartość każdego ludzkiego życia – od poczęcia do naturalnej śmierci. Jednym z istotnych elementów Tygodnia będzie Krajowy Marsz dla Życia (4 maja), poprzedzony dzień wcześniej kongresem liderów organizacji i ruchów pro-life (udział zapowiedzieli m.in. amerykański kardynał Raymond Burke oraz George Weigel).
Marsz zakończy się na Placu św. Piotra spotkaniem z Papieżem. Przed rokiem w podobnym Marszu wzięło udział prawie 40 tysięcy uczestników. Trzy lata temu tylko tysiąc, zaś rok później już 15 tysięcy. W ubiegłym roku uczestników Marszu spotkała niespodzianka – gdy zbliżali się do Watykanu, wyjechał im naprzeciw papamobilem papież Franciszek. Pozdrowił ich i przez chwilę wśród nich pozostał.
Zapewne to wydarzenie znacznie zwiększy liczebność Marszu w tym roku. Przyczyni się też do wzmocnienia świadomości, że dla Papieża sprzeciw wobec aborcji jest jednym z kluczowych zadań Kościoła. Znana jest jego determinacja z czasów pasterzowania w Argentynie. Gdy w 2005 roku lobby aborcyjne dążyło do legalizacji przerywania ciąży, Jorge Bergoglio wezwał katolików do obrony prawa do życia, nawet jeśli będą wydawani sądom i zabijani.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.
Pieniądze zostały przekazane przez jałmużnika papieskiego kard. Konrada Krajewskiego.