Władze Indonezji wycofały pozwolenie na budowę nowego kościoła w diecezji Padang i zapowiedziały, że na tym terenie powstanie obiekt o innym przeznaczeniu.
Przedstawiciele lokalnego Kościoła nazwali tę decyzję kolejnym przykładem łamania wolności religijnej. Zapowiedzieli jednocześnie, że katolicy z miasta Pasir Pangarya, gdzie wznoszono nową świątynię, tak łatwo się nie poddadzą. Ziemia, na której prowadzona była budowa, jest własnością diecezji. Miejscowy ordynariusz oświadczył, że nikomu nie zamierza sprzedać tego terenu.
Indonezyjskie władze najpierw wydały pozwolenie na budowę kościoła św. Ignacego, a następnie ku zaskoczeniu wiernych wycofały je. Na budowę weszła policja, a teren, na którym prowadzono prace, zarekwirowano i ogrodzono drutem kolczastym. Oświadczono m.in., że trzeba ich zaprzestać, ponieważ miejscowa wspólnota muzułmańska nie godzi się na obecność chrześcijańskiej świątyni w tym miejscu. Zgodnie z prawem Indonezji, by móc wybudować nowy kościół, potrzeba zgody co najmniej 60 osób mieszkających w danej dzielnicy i wyznających islam. Katolicy tę zgodę uzyskali, jednak z czasem wielu muzułmanów się z niej wycofało.
"Boże, pociesz wszystkich pogrążonych w bólu rozstania, mając pewność, że umarli żyją w Tobie."
To trzeci co do wielkości cmentarz w Rzymie, po Cmentarzu Flamińskim i Campo Verano.
Franciszek po raz kolejny apelował też o modlitwę w intencji udręczonej Ukrainy.
Franciszek przyjął na audiencji dla nauczycieli i wychowawców z włoskiej Akcji Katolickiej.
Franciszek przyjął przedstawicieli Dykasterii ds. Komunikacji.
Myślimy o krajach, które tak bardzo cierpią: udręczona Ukraina, Palestyna, Izrael...
To międzyreligijny kompleksu w Abu Zabi w ZEA, który mieści kościół, meczet i synagogę.
Wówczas nie będzie przygotowany do stawiania czoła wyzwaniom i nie odpowie na "wołanie ludzkości".