Dobiegła końca oficjalna wizyta delegacji watykańskiej w sprawie przygotowań do Światowego Dnia Młodzieży w 2013 r. w Rio de Janeiro.
2 marca kard. Stanisław Ryłko złożył wizytę w siedzibie lokalnego komitetu Światowego Dnia Młodzieży. Następnie wraz z abp. Orani João Tempestą uczestniczył w konferencji prasowej. Metropolita Rio poinformował, że pod koniec marca trzymetrowa replika Chrystusa Odkupiciela z Corcovado zostanie przewieziona do Watykanu i wystawiona na placu św. Piotra.
„Sądzę, że punktem kulminacyjnym naszej wizyty w Rio de Janeiro była Eucharystia w kaplicy Chrystusa Odkupiciela na Corcovado – powiedział kard. Ryłko. – To był moment bardzo ważny: kamień węgielny został położony na drodze przygotowań do Światowego Dnia Młodzieży w Rio de Janeiro. Tam mogliśmy lepiej zrozumieć, że tym, który zaprasza młodych do Rio de Janeiro, jest sam Chrystus. To właśnie na Corcovado zostało rozesłane orędzie do młodzieży całego świata. Chrystus z Corcovado mówi do wszystkich: ja oczekuję na was w roku 2013, ponieważ mam coś bardzo ważnego do powiedzenia każdemu z was”.
„W centrum każdego Światowego Dnia Młodzieży jest osoba Jezusa Chrystusa. Dlatego młodzi pragną spotkać Chrystusa. Stąd też pomnik Chrystusa Odkupiciela na Corcovado jest tak ważny. On nam przypomina, co jest najważniejsze w każdym Spotkaniu: otwarte ramiona Chrystusa, gotowego przyjąć z nieograniczoną miłością wszystkich młodych z całego świata” – podkreślił watykański purpurat.
Kard. Ryłko zaznaczył, że przedstawiciele tak władz cywilnych, jak i Kościoła, doszli do wspólnego wniosku: zainwestowanie w młodego człowieka jest najlepszym, jakiego można dokonać dla przyszłości Brazylii, Kościoła i świata.
"Chciałem, aby drugie Drzwi Święte były tutaj, w więzieniu."
"Pośród zdziwienia ubogich i śpiewu aniołów niebo otwiera się na ziemi".
Kalendarium najważniejszych wydarzeń 2024 roku w Stolicy Apostolskiej i w Watykanie.
Ojciec Święty otworzy też Drzwi Święte w Bazylice Watykańskiej i rzymskim więzieniu Rebibbia.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.