ŚDM w Rio: wszystko dopięte na ostatni guzik

Organizatorzy szczególną uwagę zwrócili na względy bezpieczeństwa.

Zbliża się Światowy Dzień Młodzieży w Rio de Janeiro. Władze brazylijskie podejmują przygotowania, by zapewnić tam bezpieczeństwo papieżowi i młodym pielgrzymom z całego świata.

Bezpieczeństwo papieża stawiane jest na najwyższym poziomie i będzie takie samo, jakie zapewnia się szefom delegacji państwowych. Na czas pobytu Franciszka służbę podejmie dodatkowo 12 tys. policjantów i ponad 30 tys. żołnierzy ze wszystkich sił zbrojnych kraju.

Kiedy Ojciec Święty będzie się przemieszczał drogą powietrzną, papieskiemu helikopterowi będą towarzyszyć dodatkowe trzy, aby utrudnić rozpoznanie, w którym helikopterze będzie leciał papież. Podczas trwania Światowego Dnia Młodzieży dostęp do posągu Chrystusa Odkupiciela na wzgórzu Corcovado będzie do godz. 23:00. W tym czasie siły policyjne będą czuwały nad bezpieczeństwem młodych.

Wyznaczono już 273 miejsca w dziesięciu regionach miasta, w których odbywać się będą katechezy prowadzone w 20 językach. Katechezy w języku polskim prowadzone będą w pięciu miejscach.

Dla zapewnienia młodym pielgrzymom opieki zdrowotnej przygotowano 36 punktów sanitarnych i 84 ambulanse, które usytuowane będą na Copacabanie, gdzie nastąpi otwarcie Światowego Dnia Młodzieży, i na „Polach Wiary” w Guaratibie, gdzie odbędzie się nocne czuwanie i 28 lipca niedzielna Msza z udziałem Ojca Świętego.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama