2 mln młodych przyjedzie do Rio

Organizatorów Światowych Dni Młodzieży zaskoczyła przewidywana liczba ludzi, którzy przybędą w tym roku do Brazylii

„Kiedy lokalne władze rozpoczęły przygotowania do wcześniej planowanych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej i Letnich Igrzysk Olimpijskich, liczono, że przybędzie na nie od 200 do 300 tys. osób. W przypadku Światowych Młodzieży już teraz wiadomo, że Rio de Janeiro może gościć nawet do 2 mln ludzi” – powiedział kard. João Braz de Aviz.

Brazylijski duchowny stojący na czele watykańskiej dykasterii ds. zakonów podkreślił, że stanowi to ogromne wyzwanie i nie spodziewano się tak dużego zainteresowania. Trudno będzie uniknąć problemów logistycznych, zwłaszcza związanych z transportem. Jednak organizatorzy Światowych Dni Młodzieży oraz władze państwowe i miejskie pracują wspólnie nad ich przezwyciężeniem. Wszyscy liczą również, że wydarzenia te na długo pozostaną w pamięci pielgrzymów.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.