Rio de Janeiro przygotowuje się na przyjęcie młodzieży

◊ Największa atrakcja turystyczna Rio de Janeiro, czyli ogromna figura Chrystusa Odkupiciela na wzgórzu Corcovado, będzie dostępna dla uczestników Światowych Dni Młodzieży przez całą dobę.

Odbywać się tam będą spotkania modlitewne dla młodzieży z całego świata. Trwają też starania, by miejsce to odwiedził Benedykt XVI. Na chwilę obecną ustalono, że Papież przeleci helikopterem wokół wzgórza, na którym stoi imponujący posąg Chrystusa – zapewnił arcybiskup Rio de Janeiro.

Abp Orani João Tempesta poinformował, że w trakcie Światowego Dnia Młodzieży odbywać się będą na Corcovado nocne czuwania. „Zorganizujemy grupy młodych z różnych narodowości, które będą się modlić za swoich rówieśników, za świat i o pokój” – zaznaczył brazylijski hierarcha.

Abp Tempesta wyjaśnił, że grupy modlitewne będą liczyły od 25 do 30 osób i zgodnie z przygotowanym programem będą się modlić na wzgórzu Corcovado przy posągu Chrystusa Odkupiciela oraz w małej kaplicy Matki Bożej z Aparecidy, która usytuowana jest w podstawie posągu.

W ubiegłym roku pomnik Chrystusa Odkupiciela odwiedziła rekordowa liczba 2.200 tys. osób przybyłych z różnych stron Brazylii i z innych krajów.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.