Odliczanie przed ŚDM Rio2013

W dniach 27-29 lipca Rio de Janeiro żyło klimatem Światowego Dnia Młodzieży. Rozpoczęto także oficjalne odliczanie czasu do jego rozpoczęcia.

Hala sportowa Maracanãzinho (11.800 miejsc siedzących) stała się miejscem modlitwy, występów artystycznych, koncertów (m.in. występy znanych w całej Brazylii księży-piosenkarzy), konferencji, akcji ewangelizacyjnych i nabożeństw. Wydarzenie pod hasłem „Przygotujcie drogę!” w całości transmitowały katolickie media za pośrednictwem oficjalnego portalu internetowego Światowych Dni Młodzieży: www.rio2013.com.br

Podczas otwarcia trzydniowego spotkania abp Orani João Tempesta przewodniczący komitetu lokalnego przyszłorocznego Światowego Dnia Młodzieży stwierdził, że ma już serce i ramiona otwarte jak Chrystus Odkupiciel z Corcovado.

Najważniejszym punktem pierwszego dnia była Eucharystia. Nuncjusz apostolski w Brazylii przewodniczył uroczystej Mszy i w homilii wezwał młodzież do poświęcenia swego życia w Bogu. „Potrzeba mieć odwagę, aby nie dać się zwyciężyć trudnościom życia, gdyż Bóg jest z nami” – przekonywał abp Giovanni d´Aniello nuncjusz.

Drugi dzień spotkania nacechowany był duchowością maryjną. Młodzi Brazylijczycy z entuzjazmem przyjęli przyniesioną w procesji figurkę Matki Bożej z Aparecidy i dokonali aktu oddania Patronce Brazylii.

W niedzielę spotkanie zakończyło się uroczystą popołudniową Mszą koncelebrowaną, której przewodniczył abp Orani João Tempesta. Wśród koncelebrujących byli również przedstawiciele Kościoła z Polski: bp Henryk Tomasik i ks. Grzegorz Suchodolski, przebywający przez dwa tygodnie w Brazylii i nawiązujący oficjalne kontakty, aby ułatwić polskiej młodzieży aktywne uczestnictwo w tygodniu misyjnym w diecezjach brazylijskich, szczególnie w Kurytybie, jak też i w przyszłorocznym spotkaniu młodych w Rio de Janeiro.

W homilii abp Tempesta zachęcał młodzież do oddania się Jezusowi w dziele ewangelizacji, aby dzięki jej spontanicznemu zaangażowaniu powiększała się liczba uczniów Chrystusa. Przed zakończeniem Eucharystii młodzi wolontariusze z Rio de Janeiro otoczyli ołtarz, aby otrzymać od arcybiskupa mandat misyjny.

Podczas wspomnianego spotkania zainaugurowano kampanię „Dzielić się swoją wiarą”, mającą na celu zbieranie środków finansowych na pokrycie kosztów związanych z organizacją Światowych Dni Młodzieży. Kampanii przewodzi Myriam Rios, deputowana parlamentu stanowego Rio de Janeiro, była aktorka, prezenterka telewizyjna i od 10 lat związana z prężną wspólnotą religijną „Canção Nova”, prowadzącą działalność ewangelizacyjną za pośrednictwem radia, telewizji, Internetu.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama