Ruszyły zapisy na Światowe Dni Młodzieży

Ruszyły zapisy na Światowy Dzień Młodzieży w Rio de Janeiro. W pierwszym dniu wzięło w nich udział ponad 4.400 młodych z 28 krajów i należących do 220 grup.

 Komitet lokalny Rio spodziewa się udziału od 2 do 4 milionów młodych w tym najważniejszym międzynarodowym wydarzeniu Kościoła.

Wśród pierwszych cudzoziemców, którzy już zgłosili swój udział w Światowym Dniu Młodzieży w Rio są Chińczycy i przedstawiciele krajów arabskich. Organizatorzy spodziewają się zapisu ponad miliona osób za pośrednictwem oficjalnego portalu (już jest dostępna polskojęzyczna wersja: www.rio2013.com/pl). Komitet lokalny informuje, że bierze na siebie odpowiedzialność tylko za tych młodych, którzy za pośrednictwem portalu internetowego w oficjalnie zarejestrowanych grupach wykupią karty pobytowe. Do dyspozycji młodych jest 21 różnorodnych kart w cenie od 53 do 300 dolarów (czyli od 106 do 608 reali). Młodzież z krajów biednych, szczególnie z Afryki, otrzyma odpowiednie zniżki.

Przewidzianych zostało 27 scen usytuowanych w pobliżu miejsca zakwaterowania młodzieży. Właśnie tam odbywać się będą różne przedstawienia artystyczne. Aktualnie wolontariusze przeprowadzają wizje lokalne w szkołach publicznych, świątyniach, halach sportowych, mieszkaniach prywatnych, aby ustalić dokładną liczbę miejsc zakwaterowania młodych.

„Już żyjemy klimatem Światowego Dnia Młodzieży – stwierdził przewodniczący komitetu lokalnego ŚDM abp Orani João Tempesta. – Światowy Dzień Młodzieży jest inwestowaniem w młodych, kształtując w nich wartości bardziej humanistyczne i solidarne, aby przez to dokonać przemian w społeczeństwie. Kościół jest wezwany, aby być obecnym w tym kształtowaniu” – zaznaczył hierarcha.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama