Oblężenie Jasnej Góry trwa

Na Jasną Górę przybywa coraz więcej pielgrzymów. W 2011 r. Sanktuarium nawiedziło 3 mln 200 tys. osób. To o 200 tysięcy więcej niż rok temu

Dotarło też więcej pielgrzymek pieszych i turystów z zagranicy, podał kustosz Jasnej Góry.Wbrew niektórym opiniom nie maleje a wzrasta liczba pieszych pielgrzymów przybywających w różnych grupach, nie tylko z terenu całego kraju, ale także z zagranicy. Na Jasną Górę w minionym roku przyszło 285 pieszych pielgrzymek, uczestniczyło w nich 143 tys. 983 osoby. To o prawie 3 tys. więcej niż w 2010 r.

Więcej modliło się także tegorocznych maturzystów i turystów z zagranicy.Za najważniejsze wydarzenie 2011 r. na Jasnej Górze uznano uroczystości związane z beatyfikacją Jana Pawła II, jubileusz 300-lecia Warszawskiej Pieszej Pielgrzymki oraz Narodową Pielgrzymkę Węgrów, którzy symbolicznie przekazali Polakom przewodnictwo w Unii Europejskiej.

«« | « | 1 | » | »»
  • Savonarola
    03.01.2012 02:34
    Kiedy Maryja-dziewica poczela z Ducha Swietego i porodzila Jezusa, byla...nastolatka,a ta kobieta na obrazie czestochowskim to ma ze 45 lat,moze to babcia Jezusa? Wierzac,ze Maryja jest w niebie,czy musimy isc do Czestochowy , aby prosic Maryje o wstawiennictwo? Chyba do nieba z kazdego miejsca na ziemi jest rownie "blisko"?
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.