Jasna Góra: Docierają kolejne tysiące pątników

Na dwa dni przed uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na Jasną Górę od wczesnych godzin porannych wchodzą kolejne grupy pątnicze.

Do tej pory dotarły już pielgrzymki arch. Szczecińsko-kamieńskiej, diecezji pelplińskiej, koszalińsko - kołobrzeskiej, drohiczyńskiej, rzeszowskiej i kieleckiej.

Kompanię z arch. szczecińsko-kamieńskiej, która ma do pokonania jedną z najdłuższych tras, bo liczącą aż 621 km, pod szczyt Jasnej Góry wprowadzał nieco zmęczony, ale radosny pasterz archidiecezji, abp Andrzej Dzięga.

20 dni marszu pokonało w tym roku ok. 350 pielgrzymów ze Szczecina i okolic, którzy rozważali w drodze hasło: „Spróbuj pielgrzymowania”, zachęcając tym samym wszystkich, którzy jeszcze nie doświadczyli rzeczywistości pielgrzymiego szlaku do wzięcia udziału w rekolekcjach w drodze.

Ponad dwa tygodnie w drodze spędzili uczestnicy 22-giej Pielgrzymki Diec. Drohiczyńskiej. Jak mówią, choć nie było łatwo, na szlaku zawsze znajdą się ludzie, którzy potrafią wesprzeć zarówno własną modlitwą, jak i podając pomocną dłoń.

Swoją obecność dziś w Sanktuarium zapowiedziało ok. 20 tys. pątników.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama