Mają przygotować miasto do Światowych Dni Młodzieży 2013.
Od 9 do 15 lipca na ulicach Rio de Janeiro odbędą się po raz czwarty misje ewangelizacyjne. Jest to część przygotowań do przyszłorocznego Światowego Dnia Młodzieży (23-28 lipca 2013). 350 młodych ewangelizatorów będzie głosiło misje, będące inicjatywą wspólnoty Przymierze Miłosierdzia.
Ewangelia będzie głoszona nie tylko na ulicach, ale także w formie reklam na autobusach. Planowane są koncerty muzyczne, przedstawienia teatralne i taneczne, ewangelizacja od drzwi do drzwi w ubogich dzielnicach, a także na plażach miejskich z Copacabaną na czele.
Jednym z głównych wydarzeń misji będzie Msza św. 13 lipca, którą odprawi metropolita Rio de Janeiro, a zarazem przewodniczący miejscowego komitetu organizacyjnego ŚDM, abp Orani João Tempesta, po której odbędzie się spektakl animowany przez chrześcijańskie zespoły muzyczne.
Pierwsze misje miejskie Przymierze Miłosierdzia zorganizowało w 2000 r. w São Paulo. Początkowo odbywały się one w okresie Bożego Narodzenia, aby przeciwstawić się wersji konsumpcyjnej tych świąt, przywracając im właściwy im wymiar religijny. Obecnie odbywają się one w różnych okresach roku dzięki sukcesowi tego przedsięwzięcia wśród młodego pokolenia.
Informacje podał sam ambasador Burch po zakończeniu audiencji w Watykanie.
„Świat, w którym żyjemy, potrzebuje piękna, by nie pogrążyć się w rozpaczy” – mówił Leon XIV.
Ojciec Święty spotkał się z uczestnikami Światowego Spotkania na rzecz Braterstwa Ludzkiego.
Zostaliście powołani i wybrani, abyście byli posłani jako apostołowie Pana i słudzy wiary.
Przypomniał, że dziś przypada Narodowy Dzień Polskich Dzieci Wojny.