Franciszek wysłał na Ukrainę leki pierwszej potrzeby

To owoc ważnej darowizny, która dotarła do Dykasterii ds. Posługi Miłosierdzia za pośrednictwem ambasady przy Stolicy Apostolskiej.

W ubiegłą sobotę Papież Franciszek wysłał na Ukrainę leki pierwszej potrzeby o wartości 100 tys. euro. przeznaczone przede wszystkim dla rannych w wojnie. To owoc ważnej darowizny, która dotarła do Dykasterii ds. Posługi Miłosierdzia za pośrednictwem ambasady przy Stolicy Apostolskiej.

„Udręczona” Ukraina zajmuje ważne miejsce w sercu Papieża Franciszka. Ojciec Święty wielokrotnie zachęca do modlitwy o pokój. Najnowsza inicjatywa to kolejny gest wsparcia dla znajdujących się w trudnej sytuacji z powodu trwającego konfliktem. A tych gestów było wiele, m.in. zakup generatorów prądu, wysyłanie żywności, koszulek termicznych i koców.

Za realizację wielu dzieł Dykasterii ds. Posługi Miłosierdzia, skierowanych także na Ukrainę, odpowiada Jałmużnik Papieski kard. Konrad Krajewski, który odbył kilka podróży na Ukrainę z pomocą przekazaną przez Papieża. We wrześniu 2023 r. w imieniu Papieża Franciszka kard. Konrad Krajewski poświęcił we Lwowie dom dla matek z dziećmi oraz wielką jadłodajnię dla ubogich. „Ten dom jest symbolem tego, że można być dobrym nawet w czasach wojny! Możliwe jest budowanie dzieł Ewangelii dla ludzi w potrzebie, tak jak czynił to Jezus” - powiedział serwisowi Vatican News Jałmużnik Papieski. Po otwarciu domu, wraz z Nuncjuszem Apostolskim na Ukrainie, odwiedził on żołnierzy przywiezionych z linii frontu i leczonych we Lwowie.

„Dziękuję Panu Bogu, że mogłem z tymi ludźmi być, modlić się, a także im pomagać w taki sposób, w jaki było to możliwe" – mówił kard. Konrad Krajewski, kończąc jedną ze swych wizyt na Ukrainie. Jej celem było dotarcie z pomocą do Chersonia. Jałmużnik Papieski po drodze odwiedził jednak również Odessę, Lwów czy Mikołajów.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg