Franciszek apeluje o uwolnienie zakładników z Izraela i otwarcie korytarzy humanitarnych do Gazy

Papież apeluje, aby byli uwolnieni zakładnicy porwani z Izraela i by otwarto korytarze z pomocą humanitarną do Gazy. "Bracia, zatrzymajcie się, zatrzymajcie się!" - wzywał Franciszek. Przypomniał, że 27 października będzie dniem modlitwy, pokuty i postu w intencji pokoju.

Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa Ojciec Święty zaapelował o pokój w Ziemi Świętej i na Ukrainie.

Drodzy bracia i siostry, po raz kolejny moje myśli kierują się ku wydarzeniom, jakie mają miejsce w Izraelu i Palestynie. Jestem bardzo zaniepokojony, zasmucony. Modlę się i jestem blisko wszystkich, którzy cierpią: zakładników, rannych, ofiar oraz ich krewnych. Myślę o poważnej sytuacji humanitarnej w Gazie. Ubolewam, że w ciągu minionych kilku dni ostrzelane zostały także szpital anglikański i grecka parafia prawosławna. Ponawiam mój apel o otwarcie przestrzeni, aby nadal napływała pomoc humanitarna a zakładnicy zostali uwolnieni. Wojna, każda wojna na świecie, myślę też o udręczonej Ukrainie, jest porażką: wojna jest zawsze porażką. To zniszczenie ludzkiego braterstwa. Bracia, przestańcie, przestańcie.

Franciszek przypomniał, że piątek 27 października ogłosiłem dniem postu, modlitwy, pokuty. Tego wieczoru o godzinie 18.00 w bazylice św. Piotra będziemy przeżywali godzinę modlitwy w intencji pokoju na świecie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg