Abp Gänswein: Benedykt XVI zatroskany sytuacją Kościoła w Niemczech

Benedykt XVI jest zatroskany stanem Kościoła katolickiego w Niemczech, dostrzega „brak jedności w wielu zasadniczych aspektach wiary”. Podkreślił to prywatny sekretarz papieża seniora, arcybiskup Georg Gänswein w rozmowie z hiszpańskim pismem katolickim „Alfa y Omega z 10 kwietnia.

„Wyraźnie widać, że sytuację Kościoła katolickiego w Niemczech cechują dziś napięcia i zamieszanie. Benedykt XVI ma tego świadomość”, stwierdził abp Gänswein (po lewej na zdjęciu w twicie). Dodał, że w episkopacie Niemiec nie widać jednolitej postawy. Chcąc zapobiec poważnym konsekwencjom dla wiary i dla Kościoła w Niemczech , musi to zostać jak najszybciej wyjaśnione. ”Papież senior ma świadomość tej trudnej sytuacji w jego ojczyźnie”, wyjaśnił jego prywatny sekretarz.

Pytany, czy w ocenie stosunków w Niemczech papież Franciszek może się oprzeć także na wiedzy Benedykta XVI, abp Gänswein odpowiedział, że ich spotkania „zawsze odbywają się w wielkiej dyskrecji”. Są ściśle tajne, a szczegóły rozmów są znane tylko im obu. Abp Gänswein zapewnił, że nigdy nie pozwolił sobie na to, aby pytać o szczegóły rozmowy ani papieża Franciszka, ani Benedykta.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama