Portugalia: Nastroje przed wizytą Papieża

„Ta oczekiwana wizyta Benedykta XVI już przynosi owoce” – stwierdził bp Carlos Azevedo, główny koordynator papieskiej podróży do Portugalii

Wizyta odbędzie się w dniach 11-14 maja, w czasie których Papież odwiedzi Lizbonę, Fatimę i Porto.

„Widać falę rosnącego dynamizmu. Ludzie dzwonią mówiąc, że chcą pomóc, być tutaj i włączyć się w przygotowania. Nawet, jeśli niektóre propozycje są niemożliwe do realizacji, to ważny jest entuzjazm, jaki się wśród wiernych spotyka” – powiedział bp Azevedo. Innym owocem jest „większa znajomość osoby Benedykta XVI” wśród ludzi, a szczególnie wśród chrześcijan. W księgarniach można znaleźć ok. 50 książek, których autorem jest Papież. Benedykt XVI jest „szanowany i ceniony za swoje idee. Jego pielgrzymka sprawiła, że liczne parafie i ich wierni bardziej zdali sobie z tego sprawę. Jest to owoc, który zbieramy przed jego przyjazdem” – stwierdził bp Azevedo.

Podobnego zdania jest portugalska prasa. Na tyle wydarzeń, jakie miały miejsce w Portugalii, żadne nie zdołało zgromadzić tylu bezpośrednich współpracowników, co papieska wizyta. Benedykt XVI zmobilizował 10 tysięcy osób – od służb cywilnych po dziennikarzy, czytamy w dzisiejszym Jornal de Noticias.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg