Aktualna lista kardynałów

I

HAMAO Stephen Fumio - Przewodniczący kościelnej organizacji ds. opieki na imigrantami. Urodzony 9 marca 1930 roku w Tokio, Japonia. Wykształcenie zdobył w zakresie prawa kanonicznego. Kapelan studentów, działacz na rzecz propagowania wiary chrześcijańskiej w Japonii. Wyniesiony do godności kardynalskiej przez Jana Pawła II, 21 października 2003 roku.

HERRANZ Julián - Przewodniczący Rady ds. tekstów legislacyjnych oraz komisji dyscyplinarnej rzymskiej kurii. Urodzony 31 marca 1930 roku w Hiszpanii. Ukończył studia medyczne, ze specjalizacją psychiatryczną oraz prawo kanoniczne. Był wykładowcą na uniwersytecie, wielokrotnym sekretarzem rad papieskich. Wyniesiony do godności kardynalskiej przez Jana Pawła II, 21 października 2003 roku.

HUMMES Cláudio, O.F.M. - Arcybiskup Sao Paolo, Brazylia. Urodzony 8 sierpnia 1934 roku. Posiada doktorat z filozofii. Orędownik dialogu między religiami, aktywny działacz na rzecz ekumenizmu. Wyniesiony do godności kardynalskiej przez Jana Pawła II, 21 lutego 2001 roku.

HUSAR Lubomyr, M.S.U. - Główny Arcybiskup Ukrainy. Urodzony 26 lutego 1933 roku. Nauczał religii w seminariach duchownych. Zdobył doktorat z teologii. Przewodniczący synodu ukraińskich kościołów katolickich. Wyniesiony do godności kardynalskiej przez Jana Pawła II, 21 lutego 2001 roku.

J

JAWORSKI Marian - Arcybiskup Lwowa, Ukraina. Urodzony 21 sierpnia 1926 roku. Posiada doktoraty z teologii oraz filozofii. Wykładał na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie (obecnie Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego). Wyniesiony do godności kardynalskiej przez Jana Pawła II, 21 lutego 1998 roku.

«« | « | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Reklama

Reklama