Aktualna lista kardynałów

B

BAČKIS Audrys Juozas - Arcybiskup Wilna, Litwa. Urodzony 1 lutego 1937 roku. Posiada licencjat z teologii oraz doktorat z prawa kanonicznego. Od 1964 roku działał w służbach dyplomatycznych kościoła. Wyniesiony do godności kardynalskiej przez Jana Pawła II, 21 lutego 2001 roku.

BARBARIN Philippe - Arcybiskup Lionu, Francja. Urodzony 17 października 1950 roku. Filozof i teolog. Wykładowca i wikary dla studentów. Przewodniczący związku Biskupów, działających na rzecz zdrowia wiernych. Wyniesiony do godności kardynalskiej przez Jana Pawła II, 21 października 2003 roku.

BAUM William Wakefield - emerytowany Arcybiskup Waszyngtonu, USA. Urodzony 21 listopada 1926 roku. Posiada doktorat z teologii. Jest także filozofem. Wieloletni główny kapelan ośrodków penitencjarnych. Wyniesiony do godności kardynalskiej przez Pawła VI, 24 maja 1976 roku.

BERGOGLIO Jorge Mario, S.I. - Arcybiskup Buenos Aires, Argentyna. Urodzony 17 grudnia 1936 roku. Posiada doktorat z teologii. Wykładowca na wydziale psychologii i teologii uniwersytetu w San Miguel. Ordynariusz wschodnich obrzędów religijnych dla wiernych, pozbawionych swoich kapłanów. Wyniesiony do godności kardynalskiej przez Jana Pawła II, 21 lutego 2001 roku.

BERTONE Tarcisio, S.D.B. - Arcybiskup Genoa, Włochy. Urodzony 2 grudnia 1934 roku. Posiada licencjat z teologii, ukierunkowanej na wolność religijną oraz doktorat z prawa kanonicznego. Wieloletni działacz na rzecz nauki. Był profesorem na uczelni, dziekanem, autorem wielu dzieł poświęconych prawu kanonicznemu. Wyniesiony do godności kardynalskiej przez Jana Pawła II, 21 października 2003 roku.

BIFFI Giacomo - emerytowany Arcybiskup Bolonii, Włochy. Urodzony 13 czerwca 1928 roku. Posiada doktorat z teologii. Wykładał dogmaty teologii w seminariach duchownych, jest autorem wielu książek naukowych. Wyniesiony do godności kardynalskiej przez Jana Pawła II, 25 maja 1985 roku.

BOZANIĆ Josip - Arcybiskup Zagrzebia, Chorwacja. Urodzony 20 marca 1949 roku. Posiada wykształcenie z zakresu teologii i prawa kanonicznego. Wykładał te dziedziny w Instytucie Teologicznym w Rejkjawiku. Przewodniczący Konferencji Biskupów na Chorwacji. Wyniesiony do godności kardynalskiej przez Jana Pawła II, 21 października 2003 roku.

«« | « | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Reklama

Reklama