Aktualna lista kardynałów

D

DANNEELS Godfried - Arcybiskup Mechelen-Brussels, Belgia. Urodzony 4 czerwca 1933 roku. Ordynariusz wojskowy, posiada doktorat z teologii. Mianowany przez Jana Pawła II Przewodniczącym specjalnego synodu w Holandii (1978 rok), mającego na celu wyznaczenie nowej roli nauk chrześcijańskich w świecie. Wyniesiony do godności kardynalskiej przez Jana Pawła II, 2 lutego 1983 roku.

DAOUD Ignace Moussa I - emerytowany patriarcha Antioch dla Syryjczyków, prefekt kongregacji kościołów orientalnych oraz główny kanclerz papieskiego instytutu orientalnego. Urodzony 18 września 1930 roku w Syrii. Posiada licencjat z prawa kanonicznego. Wyniesiony do godności kardynalskiej przez Jana Pawła II, 21 lutego 2001 roku.

DARMAATMADJA Julius Riyadi, S.I. - Arcybiskup Dżakarty, Indonezja. Ordynariusz wojskowy, urodzony 20 grudnia 1934 roku. Posiada licencjat z filozofii. Wieloletni działacz na rzecz szerzenia chrześcijaństwa w Indonezji. Wyniesiony do godności kardynalskiej przez Jana Pawła II, 26 listopada 1994 roku.

DE GIORGI Salvatore - Arcybiskup Palermo, Włochy. Urodzony 6 września 1930 roku. Działacz, sekretarz bądź Przewodniczący wielu Konferencji, zgromadzeń religijnych. Autor rozmaitych publikacji i artykułów o duchowych, spirytystycznych aspektach wiary. Wyniesiony do godności kardynalskiej przez Jana Pawła II, 21 lutego 1998 roku.

DIAS Ivan - Arcybiskup Bombaju, Indie. Urodzony 14 kwietnia 1936 roku. Posiada doktorat z prawa kanonicznego. Od wielu lata działa w kościelnych służbach dyplomatycznych na całym świecie. Wyniesiony do godności kardynalskiej przez Jana Pawła II, 21 lutego 2001 roku.

«« | « | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Reklama

Reklama