Papieska nominacja na kongres maryjny w Lourdes

Ojciec Święty mianował swym specjalnym wysłannikiem na 22. Międzynarodowy Kongres Maryjno-Mariologiczny kard. Paula Pouparda. Będzie on przewodniczył spotkaniu, organizowanemu w dniach 4-8 września przez Papieską Akademię Mariologiczno-Maryjną.

Jak wyjaśnił członek rady tej akademii, o. Bogusław Kochaniewicz OP, profesor Uniwersytetu św. Tomasza w Rzymie, w związku ze 150. rocznicą objawień Matki Bożej w Lourdes tamtejszy biskup Jacques Perrier zwrócił się do Akademii z prośbą, aby tegoroczny kongres został zorganizowany w jego diecezji i poświęcony był objawieniom maryjnym.

Temat spotkania brzmi: „Objawienia Najświętszej Maryi Panny między historią, wiarą a teologią”. Jak zaznacza o. Kochaniewicz, pogłębionych studiów na ten temat jest niewiele. Chodzi o to, aby odczytać fenomen objawień maryjnych w świetle Pisma św., liturgii, historii Kościoła, a także Kodeksu Prawa Kanonicznego.

W 22. Międzynarodowym Kongresie Maryjno-Mariologicznym uczestniczyć będzie również Polskie Towarzystwo Mariologiczne ze swym przewodniczącym, ks. Teofilem Siudym. Polskę będzie reprezentowało w sumie 20 mariologów.

«« | « | 1 | » | »»