Najpierw rekolekcje, potem ewangelizacja

Od wczoraj trwa Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów (WEB) „Bieszczady dla Jezusa 2014”. Na początek ewangelizatorzy biorą udział w rekolekcjach, a w czwartek wyruszą na turystyczne szlaki.

Ewelina przyjechała na WEB po raz czwarty. – Za pierwszym razem okazało się to fantastycznym przeżyciem nie tylko dlatego, że my idziemy ewangelizować ludzi, ale my sami się tam ewangelizujemy – opowiada.

Według niej, rekolekcje, które co roku poprzedzają akcję ewangelizacyjną, należą do najważniejszych elementów WEB. – To my tu doświadczamy Boga i potem nie jest to problemem, żeby przekazywać wiarę dalej. Gdy w czasie rozmowy ze spotkanymi ludźmi, widać, że nasze słowa trafiają do nich, jest to niesamowita radość i wdzięczność Panu Bogu, że to my jesteśmy tym narzędziem, że to my możemy przekazywać Go dalej. Miałam kilka takich rozmów, po których czułam, że Pan Bóg przeze mnie działał i to uczucie jest niesamowite. Wiem, że warto, że ludzie potrzebują Boga – mówi.

- WEB jest najważniejszy na mojej liście. Mogę nie pojechać na wakacje, opuścić inne rzeczy, ale tego nie. To jest mój numer jeden – podkreśla Ewelina.

Rekolekcje zakończą się w środę wieczorem nocnym czuwaniem w Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Polańczyku.

W czwartek odbywać się będzie ewangelizacja na górskich szlakach, w piątek na ulicach Polańczyka – miejscowości sanatoryjno-uzdrowiskowej położonej w samym środku Bieszczad, a w sobotę nad Zalewem Solińskim. W czwartek wieczorem w Ustrzykach Górnych Mszę św. odprawi abp Józef Michalik. Z kolei w piątkowy wieczór ulicami Polańczyka przejdzie Droga Krzyżowa. W sobotę z koncertem wystąpi zespół Salvator.

WEB zakończy się w niedzielę 20 lipca. Tego dnia w różnych bieszczadzkich kościołach Mszom św. towarzyszyć będą świadectwa ewangelizatorów.

Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów swoimi początkami sięga roku 2000, a pod obecną nazwą funkcjonuje od 2004 r. Patronat nad wydarzeniem sprawuje metropolita przemyski abp Józef Michalik.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama