Ewangelizatorzy wyszli na szlaki

Trwa Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów „Bieszczady dla Jezusa 2012”. Od czwartku 19 lipca do soboty 21 bm. ewangelizatorzy spotykają się z ludźmi na szlakach turystycznych i ulicach miejscowości w okolicach Zalewu Solińskiego i rozmawiają z nimi o wierze. "Słowa o miłości Boga mogą przemienić ludzkie życie" – zapewnia Maria, jedna z ewangelizatorek.

„Przyjechałam, żeby ludziom, których tutaj spotkam, opowiedzieć o tym, jak wielkich rzeczy w moim życiu dokonał Pan Bóg i jak cały czas doświadczam Jego miłości” – mówi studentka z Rzeszowa. Jej zdaniem człowiek nie może ukrywać się ze swoją wiarą i nikt nie może mu zabronić się nią dzielić.

„Mamy za zadanie zanieść Pana Boga innym ludziom. Skoro darmo otrzymaliśmy, więc darmo dajemy to ludziom, którzy być może nigdy nie usłyszeli, że Pan Bóg ich kocha, może w ogóle nigdy nie usłyszeli, że ktokolwiek ich kocha. Takie słowa mogą przemienić życie" – uważa Maria. „Mogę śmiało powtórzyć z całą odpowiedzialnością, że ludzie, którzy usłyszą te słowa, są w stanie dużo poświęcić, nieraz nawet wszystko, żeby całkowicie oddać się Panu Jezusowi” – dodaje.

WEB rozpoczął się 13 i potrwa do 22 lipca. Ewangelizatorzy działają w okolicach Zalewu Solińskiego i na szlakach turystycznych.

W programie Wakacyjnej Ewangelizacji Bieszczadów znajdzie się również koncert muzyki chrześcijańskiej w wykonaniu zespołu Testimonium, który wystąpi w sobotę wieczorem podczas Rodzinnego Festynu Ewangelizacyjnego w Polańczyku. Odbywają się także rajdy szlakami bieszczadzkimi, rejsy ewangelizacyjne po Zalewie Solińskim, a w piątek 20 bm. ulicami Polańczyka przejdzie Droga Krzyżowa. Dziś na godz. 20.30 zaplanowano plenerową projekcję filmu „Spotkanie”.

Podobnie jak co roku, bieszczadzkiemu spotkaniu patronuje metropolita przemyski abp Józef Michalik. Będzie on także przewodniczył Eucharystii na zakończenie akcji w niedzielę 22 bm. przy ołtarzu polowym w Polańczyku.

Wakacyjną Ewangelizację Bieszczadów „Bieszczady dla Jezusa 2012” koordynuje Szkoła Nowej Ewangelizacji Św. Jakuba Apostoła Archidiecezji Przemyskiej. Włączają się w nią inne ruchy i stowarzyszenia katolickie, działające na terenie archidiecezji przemyskiej.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama