Jordania: Wielki Tydzień syryjskich uchodźców

Wśród syryjskich uchodźców, którzy chronią się w Jordanii, z każdym tygodniem rośnie liczba chrześcijan.

Lokalna Caritas zaproponowała im zorganizowanie w obozach dla uchodźców specjalnych liturgii Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy. Wyznawcy Chrystusa poprosili jednak, by te uroczystości mogli przeżyć w lokalnych wspólnotach wraz z Jordańczykami. 
 
„Powiedzieli nam, że przynajmniej w tym czasie chcą zapomnieć o swoim trudnym losie i modlić się z jordańskimi chrześcijanami. Ta chociaż chwilowa normalność wlewa w ich serca nadzieję na lepszą przyszłość” – podkreśla dyrektor jordańskiej Caritas Wael Suleiman. Wskazuje zarazem, że w porówaniu z początkiem konfliktu w Syrii obecnie wśród uchodźców odnotowuje się coraz więcej wyznawców Chrystusa. „Wielu z nich mówi otwarcie, że nie wróci już do Syrii. Oznacza to, że w takich miastach jak Homs czy Aleppo po zakończeniu wojny wiele dzielnic historycznie zamieszkałych przez chrześcijan opustoszeje” – podkreśla Suleiman dodając, że zmieni to zasadniczo geografię religijną Syrii. 

Obecnie w Jordanii schroniło się ponad 20 tys. chrześcijan. Według danych władz w Ammanie wszystkich uchodźców w tym kraju jest ok. 1 mln 300 tys. 
 
«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Reklama

Reklama