Boże Narodzenie w Moskwie

Katolicy rosyjscy Pasterką w moskiewskiej katedrze Niepokalanego Poczęcia NMP rozpoczęli świętowanie uroczystości Bożego Narodzenia.

Moskiewski arcybiskup katolicki Paolo Pezzi w bożonarodzeniowym orędziu wskazał na radość płynącą ze spotkania z Chrystusem.

W godzinach wieczornych dla Polaków czasowo przebywających w Moskwie i osób pochodzenia polskiego odprawiona została Pasterka w języku polskim. Tuż przed północą abp Paolo Pezzi przewodniczyć będzie głównej Pasterce. Przed świętami Bożego Narodzenia wystosował on do duchowieństwa i wiernych specjalne orędzie, w którym podkreślił konieczność spotkania każdego człowieka z Chrystusem. Takie spotkanie przeżyte we wspólnocie chrześcijańskiej, w Kościele, napełnia człowieka radością Ewangelii. O tej radości napisał w swojej pierwszej adhortacji apostolskiej Papież Franciszek. Spotykając Chrystusa człowiek zostaje uwolniony od lęku i uczy się kochać bliźniego tak, jak ukochał go Jezus Chrystus. Taka Miłość napełnia człowieka prawdziwym duchem misyjnym.

W pierwszy dzień świąt wieczorną Mszę odprawi nuncjusz apostolski w Rosji abp Ivan Jurkowicz. Przy płocie przylegającym do ulicy Mała Gruzińska salezjanie pracujący w katedrze wybudowali naturalnej wielkości szopkę, w której znalazły się figury Świętej Rodziny i, tak jak w prawdziwej stajni betlejemskiej, żywe zwierzęta.
 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama