Św. Franciszek, Luter i Cantalamessa

W piątkowych kazaniach na pierwszy Adwent obecnego pontyfikatu o. Raniero Cantalamessa z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów nawiązuje do świętego, którego imię przyjął Papież.

Pragnie w nich ukazać, co założyciel Zakonu Braci Mniejszych ma do powiedzenia dzisiejszemu Kościołowi.

Dziś, w pierwszym rozważaniu wygłoszonym do Ojca Świętego i jego współpracowników w watykańskiej kaplicy Redemptoris Mater, kaznodzieja Domu Papieskiego mówił o reformie Kościoła poprzez świętość. Zwrócił uwagę, że Franciszek z Asyżu, w odróżnieniu od reformatorów takich jak Luter, nie szedł drogą krytyki. Odkrywszy dla samego siebie potrzebę osobistego ewangelicznego nawrócenia nie czynił z niej programu kościelnej reformy. „Realizował reformę w sobie i w ten sposób, wprost o tym nie mówiąc, wskazał Kościołowi jedyną drogę wyjścia z kryzysu: zbliżyć się znowu do Ewangelii i do ludzi, zwłaszcza prostych i ubogich” – powiedział o. Cantalamessa OFM Cap.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
  • Joeyventos
    06.12.2013 22:26
    Ach, ten uśmiech Ojca Raniera wyzwala w człowieku wszelkie zasoby niewykorzystanej miłości i dobroci. Uśmiech ten odzwierciedla tę duszę i.. kazania. :)
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.