Konieczna prawna ochrona chrześcijan

Introvigne: Chrystianofobia jawi się jako światowe zagrożenie i zjawisko nienawiści

O chrystianofobii i konieczności ochrony wyznawców Chrystusa mówił rosyjskiej agencji znany włoski socjolog i religioznawca Massimo Introvigne. Był on ekspertem OBWE ds. analizy i przeciwstawiania się rasizmowi, antysemityzmowi oraz dyskryminacji chrześcijan i wyznawców innych religii. Introvigne nawiązał do przyjętego niedawno w Rosji prawa o obronie uczuć osób wierzących.

W wywiadzie udzielonym Agencji „Interfaks-Religia” Massimo Introvigne stwierdził, że w epoce narastającej chrystianofobii, ataków na religię w wielu krajach świata przyjęcie praw o obronie uczuć osób wierzących jest jak najbardziej na miejscu. Jego zdaniem chrystianofobia jawi się jako światowe zagrożenie i zjawisko nienawiści, dlatego państwowe systemy prawne powinny wziąć to pod uwagę. W 2011 r. Uważa on, że przyjmowanie prawa chroniącego wyznawców religii zwykle jest reakcją na określoną sytuację społeczną, a nie teoretycznym tworem powstającym w jakiejś pustce.

W wywiadzie włoski socjolog wyraził pogląd, że jak w połowie XX wieku przyjmowano prawa przeciwko antysemityzmowi, tak obecnie trzeba obrony praw chrześcijan i Kościoła, które coraz bardziej są wszędzie podważane. Jego zdaniem w prasie światowej można znaleźć odzwierciedlenie uprzedzeń, fałszywych stereotypów na temat chrześcijan, którzy mają swoje zdanie na temat tzw. małżeństw jednopłciowych, aborcji, wierności małżeńskiej i modelu rodziny.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama