Pakistan: gwałcą chrześcijańskie dzieci

Trwa modlitewny protest katolików przeciwko przemocy wobec małoletnich dziewcząt. Został on sprowokowany ostatnią falą gwałtów na dzieciach. W ciągu zaledwie kilku dni muzułmanie brutalnie zgwałcili trzy dziewczynki w wieku od 6 do 9 lat. Jedna z nich zmarła, a dwie przebywają w szpitalu, w tym 7-letnia Sara w stanie ciężkim.

Protest rozpoczął się w ostatnią niedzielę. Po Mszach katolicy wyszli na ulice wielu pakistańskich miast w modlitewnych marszach. Przypominali o przemocy dokonującej się za cichym przyzwoleniem policji i domagali się poszanowania praw mniejszości. Jednocześnie trwa modlitwa za ofiary tych zbrodni. Sprawcami gwałtów są muzułmanie, którzy wiedzą, że chrześcijańskie rodziny ofiar, należąc do dyskryminowanej mniejszości, bardzo rzadko zgłaszają przestępstwa na policję. Zdają sobie bowiem sprawę, że ta zawsze bierze stronę wyznawców islamu.

Obrońcy praw człowieka alarmują, że Pakistanie w ostatnim czasie zastraszająco wzrasta przemoc seksualna wobec dzieci. Rośnie także przemoc wobec chrześcijańskich kobiet oraz liczba małżeństw z muzułmanami, do których chrześcijanki przymuszane są siłą.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • amma
  29.04.2014 21:38
  przemoc wobec dzieci i wcześniej nie była rzadkością, tylko pakistańskie media o tym zaczęły nareszcie pisać otwarcie - i Dawn, i ExpressTribune, i pewnie też media urdujęzyczne. więc ludzie tam wreszcie mogą przeczytać, co się dzieje, nie tylko w jakichś raportach. i jasne, że te media bywają oskarżane o agenturę zachodnią i szkalowanie islamu... imo byłoby uczciwiej podawać pełne statystyki - nie tylko te dotyczące chrześcijan, ale też hinduistów, którzy mają podobnie, albo i gorzej (są poganami bez dyskusji!) i muzułmanów, bardzo w tym kraju podzielonych. jasne, że katolicka gazeta pisze więcej o chrześcijanach, ale w Polsce brakuje mediów przedstawiających możliwie wielostronnie sytuację w tamtym regionie. co do tolerancji, to zgadzam się z hanną, nie wiem, gdzie w islamie jest miejsce na nawet chwilowe "zawieszenie sądu" i po prostu wsłuchanie się w to, co drugi (niemuzułmanin) mówi i jakie to ma znaczenie w jego życiu
 • baska z krakowa
  29.04.2014 22:44
  prawda jest taka, że jak teraz, w tym momencie nie zostaną podjęte stanowcze działania, to takie zdarzenia się będą nasilać, islamizacja EU trwa.. za 20-30lat nawet nie chcę myśleć w jakim świecie przyjdzie mi żyć..
 • fifi
  30.04.2014 09:12
  Dzieci w Zabrzu też były chrześcijańskie, ale jakoś GN napisał tylko o tym, że boromeuszki przeprosiły.
 • mkg
  30.04.2014 10:13
  Powtórzę jeszcze raz:
  MUZUŁMAŃSKA DZICZ!!

  I przypomnijcie sobie słowa Jeusa o gorszeniu najmniejszych......

  Poprzedni mój wpis znowu dziwnym trafem się zagubił.......
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.