Islamiści grożą chrześcijanom.
„O wiele więcej ludzi zginie. Będziemy palić domy i kościoły. Jeszcze nie skończyliśmy. Na Wielkanoc przygotujcie się na katastrofę” – oświadczyli muzułmańscy ekstremiści związani z grupą terrorystyczną al-Shabab, która jest odpowiedzialna za ostatnie ataki na chrześcijan w krajach Wschodniej Afryki.
Wyznawcy Chrystusa w tym regionie są bardzo zaniepokojeni pojawiającymi się groźbami, tym bardziej, że dramatyczny bilans dotychczasowych ataków ciągle rośnie. W lutym przy kościele św. Teresy w Zanzibarze ekstremiści zamordowali katolickiego księdza Evarista Mushi. Prawdopodobnie stoją też za zabójstwem Abdiegio Welliego, pastora Kościoła Zielonoświątkowców, który został zastrzelony w kenijskiej Garissie. W ostatnim czasie w Kenii i Tanzanii spalono lub zniszczono dziesiątki chrześcijańskich świątyń.
„Zebrali wszystkie plastikowe krzesła, przenieśli je na ołtarz, oblali benzyną i podpalili. Ale nie ugniemy się, nawet teraz, gdy nie ma już naszego kościoła. Nadal będziemy czcić Boga na tej ziemi. Pozostaniemy tu tak długo, jak długo będzie się tu objawiać Jego chwała” – powiedział ewangelicki pastor Elijah Israel, po tym jak świątynia, w której posługiwał, została zniszczona.
Było to jedno z pierwszych zadań, które postawił sobie Karol Wojtyła po przybyciu do Watykanu.
Mieszkańców Ukrainy czeka trudna zima - stwierdził Franciszek.
To osobne wejście, które pozwala ominąć ogromne kolejki turystów.
Inspirację jest podobne wydarzenie, które ma miejsce w Krakowie.
Papież przyjął na prywatnej audiencji przedstawicieli Włoskiej Federacji Motocyklowej.
Franciszek spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.
Symbole ŚDM – krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani – zostały przekazane młodzieży z Korei.