Patriarcha Tawadros II rozmawiał z libijskim ambasadorem w Egipcie o uwolnieniu czterech Koptów aresztowanych ostatnio w Misracie. Spotkanie odbyło się w trakcie kilkudniowej blokady libijskiej misji dyplomatycznej.
W związku ze śmiercią chrześcijanina torturowanego w więzieniu w Benghazi tłum Koptów zaatakował w Kairze budynek ambasady Libii. W odpowiedzi na agresje demonstrantów placówka zawiesiła działalność.
Na konferencji prasowej zwołanej tuż po spotkaniu z koptyjskim patriarchą ambasador Ashour Hamid bin Rashid podkreślił, że problem bezpieczeństwa Egipcjan w Libii ma istotne znaczenie. Odniósł się także do spalenia kościoła w Benghazi, obiecując wszczęcie śledztwa w tej sprawie. Ambasador nie poruszył jednak kwestii uwięzionych Koptów.
W tym samym czasie rząd Libii ogłosił program rozbrojenia nielegalnych milicji. Część z nich to islamskie formacje paramilitarne, prześladujące w tym kraju chrześcijan. „Użyjemy siły i będą starcia zbrojne” – podkreślił libijski minister spraw wewnętrznych.
Do końca roku oczekuje się w Rzymie ponad 30 mln turystów i pielgrzymów.
Jak można mieć nadzieję, kiedy miliony ludzi padają ofiarą niewolnictwa?
José Manuel Ramos-Horta o owocach wizyty papieża w jego ojczyźnie.
Ojciec Święty podczas spotkania z włoskimi położnymi, ginekologami i personelem służby zdrowia.
99. Światowy Dzień Misyjny będzie obchodzony w Kościele katolickim 19 października 2025 r.
Wśród nich była 18-letnia Weronika, ranna w ataku, który niemal odebrał jej życie.
Pozdrowienie do polskich pielgrzymów odczytał o. Pierluigi Giroli z Sekretariatu Stanu.